Fucsovics jól drukkolt, jöhet a Federer elleni csata

Az ötszörös győztes Roger Federer három szettben legyőzte a francia Richard Gasquet-t, és ezzel bejutott a legjobb 16 közé az Australian Openen, ahol Fucsovics Márton lesz az ellenfele. Federer 6:2, 7:5, 7:5-re győzött.

A meccs után Federert megkérdezték Fucsovicsról, és a svájci zseni megemlítette, hogy korábban edzettek együtt ők ketten.

“Nagyon rendes srác, aki keményen dolgozik, és nagyon örülök neki, hogy ilyen sikeres lett számára ez a Grand Slam-torna. Jó dolog, hogy ismerhetem őt valamennyire”

– mondta Federer.

A hatszoros győztes Novak Djokovic is nyolcaddöntős, a spanyol Albert Ramos-Vinolast verte három sima játszmában. A negyedik kiemelt Alexander Zverev viszont ötszettes találkozón búcsúzott, miután a tavalyi U21-es világbajnok Csung Hje On három és fél órás csatában legyőzte.

Továbbjutott az ötödikként rangsorolt osztrák Dominic Thiem is, kiesett ugyanakkor a 12. kiemelt argentin Juan Martin del Potro – őt a cseh Tomas Berdych győzte le három játszmában.

Aki Fucsovicsot akarja látni:

Fucsovics Márton egyelőre Ausztráliában készül Roger Federer ellen, azonban február 3-tól már hazai közönség előtt lép pályára, mégpedig a 20 millió forint összdíjazású a Hungarian Challenger Openen.

Ott minden teniszt szerető magyar szurkoló személyesen találkozhat vele.

Jegyek a verseny honlapján vásárolhatóak.

A német Angelique Kerber a vártnál sokkal simábban, 66 perc alatt legyőzte a hozzá hasonlóan Grand Slam-bajnok és korábbi világelső orosz Marija Sarapovát. A két évvel ezelőtti melbourne-i bajnok Kerber sokkal pontosabban teniszezett riválisánál: a német mindössze öt, ezzel szemben Sarapova 24 ki nem kényszerített hibával zárta az összecsapást.

A jelenlegi világelső román Simona Halep óriási csatában, 3 óra 47 perc után, a döntő szettet 15:13-ra megnyerve jutott túl az amerikai Lauren Davisen.