Hungary's Marton Fucsovics celebrates beating Sam Querrey of the US in their men's singles second round match on day four of the Australian Open tennis tournament in Melbourne on January 18, 2018. / AFP PHOTO / Greg Wood / -- IMAGE RESTRICTED TO EDITORIAL USE - STRICTLY NO COMMERCIAL USE --

Fucsovics fantasztikus, ott van a nyolcaddöntőben

Dajka Balázs

újságíró. 2018. 01. 20. 07:41

Fucsovics Márton tovább folytatta élete legnagyobb menetelését, és bejutott a legjobb 16 közé az év első Grand Slam-tornáján, az Australian Openen. A 3. fordulóban az argentin Nicolas Kicker volt Fucsovics ellenfele, akit idén az indiai Púnában két játszmában legyőzött, és most is megverte 6:3, 6:3, 6:2-re, kevesebb mint két óra alatt.

A nyolcaddöntőben Roger Federer vagy Richard Gasquet lesz az ellenfele.

Az első játszmában 4:3-ig mindenki hozta a saját adogatását, aztán Fucsovics brékelt, és 6:3-mal besöpörte a szettet. A másodikat álomszerűen kezdte a magyar játékos, egy bravúrosan befutott labdát elütve egyből elvette Kicker szerváját, majd a folytatásban az sem zavarta meg, hogy ellenfele ápolást kért.

Fucsovics 5:3-as vezetésnél szettlabdához jutott, és az argentin egy kettős hibával könnyítette meg a dolgát.

A harmadik szett második játékában Kicker újabb kettős hibája révén brékelt Fucsovics, aki nagyon elkapta a fonalat és 5:0-ra elhúzott. Kicker szépített, majd Marci nem tudta kiszerválni a meccset, de pánikolni azért nem kellett, mert egy hosszú játékban a második meccslabdáját egy szép elütéssel kihasználta, és így készülhet a nyolcaddöntőre.

Harmadik győzelmével Fucsovics várhatóan a 62-63. helyre jön fel a világranglistán, és átszámítva már 48,6 millió forint keresetnél tart Melbourne-ben.

Aki Fucsovicsot akarja látni:

Fucsovics Márton egyelőre Ausztráliában készül – minden bizonnyal – Roger Federer ellen, azonban február 3-tól már hazai közönség előtt lép pályára, mégpedig a 20 millió forint összdíjazású a Hungarian Challenger Openen.

Ott minden teniszt szerető magyar szurkoló személyesen találkozhat vele.

Jegyek a verseny honlapján vásárolhatóak.

Egyben beállította a 2016-ban, 72 évesen elhunyt Baranyi Szabolcs magyar rekordját, aki 1973-ban volt nyolcaddöntős az Australian Openen, de akkor még 64-es főtábla volt. Az Australian Openen utoljára 2004-ben volt nyolcaddöntősünk, akkor Kapros Anikó személyében, az összes GS-tornát figyelembe véve pedig 2009 óta nem volt magyar a 16 között, akkor Szávay Ágnes a Roland Garroson játszhatott a negyeddöntőért.

“MEGVAAAANNNN!!!! Nincs mit mondani, minden ott volt a pályán. Tudtam, hogy kemény lesz, neki is nagyszerű hete volt itt, ezért nagyon figyeltem az elejétől. A szervákat jól éreztem, és ez sokat segített, összességében végig tudtam kontrollálni a meccset. Gyerünk tovább, mert még nincs vége!” – írta Fucsovics a Facebook-oldalán.