Babosék sem akartak lemaradni Fucsovics mögött

Fucsovics Márton sikere után itt az újabb örömteli eredmény, Babos Tímea a francia Kristina Mladenovic oldalán három játszmában győzött az Australian Openen a női párosok második fordulójában.

Az 5. helyen kiemelt Babos, Mladenovic duó ellenfele a spanyol Lara Arruabarrena, Arantxa Parra-Santonja kettős volt, amely az első szettet úgy nyerte meg 6:3-ra,

hogy háromszor is elvette Babosék adogatását.

A második játszma elég hektikus volt, Babosék az elején kétszer is brékeltek, de egyből el is bukták mindkétszer a következő játékot, végül 4:3 után a harmadik brékelőnyt sikerült megtartani, és a második szettlabdát kihasználva 6:3-mal egyenlíteni.

A döntő játszmában 4:4-nél sikerült megtörniük az ellenfelet, de a spanyolok szívósak voltak, két meccslabdát is hárítottak,

a harmadikat viszont megcsinálta a magyar, francia duó, amely 1 óra 58 alatt tudta le a meccset.

A harmadik körben, vagyis a legjobb 16 között a svájci Viktorija Golubovic és a szerb Nina Stojanovic következik.