MELBOURNE, AUSTRALIA - JANUARY 19: Grigor Dimitrov of Bulgaria in action against Andrey Rublev (not seen) of Russia during the fifth day of 2018 Australia Open at Melbourne Park in Melbourne, Australia on January 19, 2018. Recep Sakar / Anadolu Agency

Dimitrov pecsenyére sült, de ez nem zavarta

2018. 01. 19. 11:44

Negyven fok fölötti melegben egyre fogy a mezőny az Australian Openen.

Egyre szűkül a mezőny az Australian Openen. Az év hagyományosan első Grand Slam versenyén a férfiak és a nők is a legjobb 16 közé jutásért játszottak. A pénteki nap leginkább várt mérkőzése talán a  világelső Rafael Nadalé (1. kiemelt) volt, aki az esti meccsen bosnyák Dzhumur (28.) ellen látszólag könnyedén jutott be a nyolcaddöntőbe az ausztrál nyílt teniszbajnokságon.

A Melbourne-ben 2009-ben győztes spanyol teniszező mindössze öt játékot veszített és formáját látva a 16 között az argentin Diego Schwartzman sem jelenthet neki akadályt.

A verseny harmadik kiemeltje Grigor Dimitrovnak (3.) sokkal nehezebb dolga volt, lévén ő nem az esti műsorban szerepelt. . A nap közben 40 fok fölötti hőmérséklet rányomta a bélyegét az Andrej Rubljov (30.) elleni mérkőzésére. Bizonyítékként ketten együtt extrém magas, 28 kettős hibát ütöttek.

A bolgár éljátékos három óra négy percet süttette magát a napon, ennyi idő és négy játszma kellett neki az orosz búcsúztatásához. A két teniszező Grand Slamen legutóbb a US Openen találkozott, akkor a második fordulós meccsükön az orosz nyert.

További érdekesség, hogy a hazai közönség előtt szereplő Nick Kyrgios (17.) négy játszmában legyőzte a 2008-ban döntős francia Jo-Wilfried Tsongát (15.). A heves természetű 22 éves ausztrál játékos a negyedik szettben 5-2-es hátrányból fordította meg a rövidítést, s zárta le a 3 óra 17 perces összecsapást.

Továbbjutott a hatodik kiemelt horvát Marin Cilic is, aki az amerikai Ryan Harrisont győzte le három játszmában.

Australian Open, férfi és női egyes, 3. forduló, a 16 közé jutásért, eredmények:

Edmund (brit)-Baszilasvili (grúz) 7:6 (7-0), 3:6, 4:6, 6:0, 7:5
Cilic (horvát, 6.)-Harrison (amerikai) 7:6 (7-4), 6:3, 7:6 (7-4)
Kyrgios (ausztrál, 17.)-Tsonga (francia, 15) 7:6 (7-5), 4:6, 7:6 (8-6), 7:6 (7-5)