Sport sport

Babos elfogyott a döntő játszmára

Az első fordulóban a 10. kiemelt amerikai Coco Vandeweghe ellen bravúros győzelmet szállító Babos Tímea az Australian Open második fordulójában a világranglistán 39. helyen álló spanyol Carla Suárez Navarróval játszott, aki korábban háromszor is legyőzte őt.

Most Babos a meccs elején elhúzhatott volna 2:0-ra, de nem sikerült brékelni, a spanyol viszont kétszer is megtette, és bár egyszer Babos is elvette az adogatását, 6:4-re Suárez Navarróé lett az első játszma. A másodikban Babos 2:1-nél brékelt, és nem is engedte közel ellenfelét, így 6:2-vel egyenlített.

Ezzel viszont el is lőtte a puskaporát, mert a döntő szettben Suárez Navarro 4:0-ra meglógott,

és ez az előny ki is tartott a végéig, így a spanyol 1 óra 50 perc után fogadhatta Babos gratulációját.

Kár ezért a harmadik játszmáért, mert a statisztika azt mutatja, hogy Suárez Navarro csak kettővel nyert több pontot, mint Babos (83-81).

“Nagyon sajnálom a mai mérkőzést! Az elején a bréklabdáknál talán picit agresszívabbnak kellett volna lennem. De utána Carla szinte hibátlanul játszott. A második szettben visszaküzdöttem magam, harcoltam, ahogyan csak bírtam. Ellenfelemnek is voltak lehetőségei, de sikerült egyenlítenem.

A harmadik játszma elején sajnos megremegett picit a kezem, ez döntőnek bizonyult. De az a lényeg, hogy ebből is tudjak tanulni a folytatásra.

Azért valljuk be, nehéz sorsolásom volt Melbourne-ben. Carla sokáig top 10-es játékos volt, az utóbbi időben a sérülése miatt került hátrébb a világranglistán, ezért nem volt most a kiemeltek között. Nagy mérkőzés volt, amelyen hosszú ideig jól is játszottam. Most szomorú vagyok, de bízom benne, hogy idővel azért jobb lesz a kedvem” – idézte Babost a honlapja.

Rezgett a léc a második kiemeltnek

A dán Caroline Wozniacki két meccslabdát hárítva nyert a horvát Jana Fett ellen, aki a döntő játszmában már 5:1-re is vezetett. A svájci Belinda Bencic, aki a nyitókörben a tavaly döntős amerikai Venus Williamset búcsúztatta, ezúttal két sima játszmában alulmaradt a selejtezőből indult thaiföldi Luksika Kumkhummal szemben.

A francia Alizé Cornet két játszmában legyőzte a német Julia Görgest, ezzel megszakította a 12. helyen kiemelt német játékos 15 mérkőzéses győzelmi sorozatát, amely még tavaly, a moszkvai torna megnyerésével kezdődött. Görges azt követően győzött a csuhaji Bajnokok Tornáján, és az idei aucklandi versenyen sem talált legyőzőre.

38 évesen 53 ászt ütött a majdnem 5 órás meccsen

A férfiaknál a világelső Rafael Nadal és a hazai közönség előtt versenyző Nick Kyrgios is bejutott a harmadik fordulóba. A spanyol játékos – aki tavaly döntőt játszott az év első Grand Slam-tornáján – az argentin Leonardo Mayer ellen győzött három játszmában, és a 17. kiemelt Kyrgios is sem vesztett játszmát a szerb Viktor Troicki ellen.

A nap hőse Ivo Karlovic volt, aki ötszettes, drámai csatában győzte le a japán Szugita Juicsit. A februárban 39. születésnapját ünneplő, 211 centis horvát40 éve a legidősebb férfi játékos, aki eljutott a harmadik fordulóig az Australian Openen.

1978-ban Ken Rosewall 44 esztendősen mutatta be ezt a bravúrt, akkor még 64-es volt a főtábla.

Karlovic 53 ászt ütött a 4:53 órás szerdai mérkőzésen, amelynek döntő játszmája 12:10-re lett az övé. A következő körben az olasz Andreas Seppi lesz az ellenfele.