Fucsovicsék beugróként szorongatták az olimpiai bajnok párost

Egyesben aratott győzelme után párosban is bemutatkozott Fucsovics Márton az év első Grand Slam-tornáján, az Australian Openen. Fucsovics a japán Nisioka Josihitóval eredetileg a várólistán szerepelt, de egy visszalépés miatt lehetőséget kaptak, hogy játszhassanak az első fordulóban, ráadásul nem is akármilyen ellenféllel: a háló túloldalán ugyanis Bob és Mike Bryan állt, az ikerpár 16-szoros Grand Slam-győztesnek és olimpiai bajnoknak mondhatja magát.

Ennek ellenére Fucsovicsék hozták az első játszmát 7:5-re, a másodikban pedig 4:4-nél három bréklabdájuk volt, és a meccsért adogathattak volna.

Bryanék azonban hárították a bréklabdákat, majd 7:5-tel egyenlítettek, és a döntő szettben már csak egy játékos engedtek a magyar, japán duónak.

Fucsovics, akinek így már volt párosban is főtáblás meccsen egy GS-versenyben, egyesben a 13. helyen kiemelt amerikai Sam Querrey-vel játszik a második körben magyar idő szerint csütörtök hajnali 1 órakor.

eredmény, páros 1. forduló:

Bob Bryan, Mike Bryan (amerikai, 6.) – Fucsovics Márton, Nisioka Josihito (magyar, japán) 5:7, 7:5, 6:1