Roger Federer of Switzerland hits a return during his men's singles second round match against Albert Ramos-Vinolas of Spain at the Shanghai Masters tennis tournament in Shanghai on October 13, 2015. AFP PHOTO / GREG BAKER

A nyitómeccsén búcsúztatta Federert a világranglista 70.

Vaskor Máté
Vaskor Máté

újságíró. 2015. 10. 13. 14:37

A spanyol Albert Ramos-Vinolas három szettben győzte le a világklasszis svájci teniszezőt a sanghaji keménypályás torna második fordulójában.

A hétfői világranglistán már “csak” harmadik Roger Federer a hetvenedik helyen álló Ramos ellen lépett pályára kedden Kínában.

A 34 éves korában másodvirágzását élő svájci az első játszmát rövidítésben bukta el, majd a másodikban simán egyenlített. A lélektani előny nála volt, innen csukott szemmel is be szokta fejezni a mérkőzéseket.

Csakhogy spanyol ellenfele minden mindegy alapon ütögetett, neki nem volt veszíteni valója, és az egyetlen break a szettben az ő javára döntött.

Aki megérezte az esélytelenebb játékos győzelmét, az igen nagyot kaszálhatott, a fogadóirodák ugyanis

17-szeres pénzt fizettek Ramos sikerére.

Albert Ramos-Vinolas of Spain returns a shot to Roger Federer of Switzerland in their second round match of the men's singles during the 2015 Shanghai Rolex Masters tennis tournament in Shanghai, China, 13 October 2015.

Roger Federer of Switzerland was defeated by Albert Ramos-Vinolas of Spain 1-2 (6-7/6-2/3-6) in their second round match of the men's singles during the 2015 Shanghai Rolex Masters tennis tournament in Shanghai, China, 13 October 2015.
Fotó: Europress fotóügynökség