Katar hibátlan maradt a kézi-vb-n

Rafael Capote (rafael capote)

Harmadik csoportmérkőzését is megnyerte a házigazda katari válogatott az olimpiai kvalifikációs férfi kézilabda-világbajnokságon: Valero Rivera együttese hétfőn a szlovén csapatot győzte le szoros csatában, így már biztosan továbbjutott.

Fotó: Europress Fotóügynökség

Fordulatos első félidőt vívott egymással a két csapat, melynek végére a házigazda dolgozott ki magának háromgólos előnyt (18-15). A második felvonásban Szlovénia rendesen megszorongatta riválisát, a találkozó utolsó öt percébe érve pedig egyenlíteni is tudott (28-28), de Katar bírta jobban a végét és megőrizte hibátlan mérlegét. Rafael Capote 12 góllal vezette sikerre övéit.

Macedónia Bosznia és Hercegovinát verte szoros meccsen, míg a horvátok Iránnak tartottak egy kis bemutatót, déli szomszédunk 41-22-re diadalmaskodott.

Eredmények – kézilabda-vb, 3. forduló

A csoport:
Katar-Szlovénia 31-29 (18-15)
Spanyolország-Chile 37-16 (14-7)
Brazília-Fehéroroszország 34-29 (16-12)

A csoport állása: 1. (és továbbjutott) Spanyolország 6 pont (104-76), 2. (és továbbjutott) Katar 6 (86-72), 3. Szlovénia 4, 4. Brazília 2, 5. Fehéroroszország 0 (91-106), 6. Chile 0 (59-100)

B csoport:
Horvátország-Irán 41-22 (19-13)
Macedónia – Bosznia-Hercegovina 25-22 (13-11)
Ausztria-Tunézia 25-25 (14-15)

A csoport állása: 1. (és továbbjutott) Horvátország 6 pont (101-77), 2. (és továbbjutott) Macedónia 6 (91-78), 3. Ausztria 3, 4. Bosznia-Hercegovina 2, 5. Tunézia 1, 6. Irán 0