Bár vezetett, de büntetőkkel kikapott a Sapa

Büntetőkkel 3-2-re kikapott a Sapa Fehérvár AV19 a címvédő Klagenfurt otthonában az EBEL keddi fordulójában.

Annak ellenére, hogy az első harmadban nem esett gól, igazán pörgős csatát láthatott a közönség, hiszen volt dolga a két kapusnak. A 28. percben aztán megrezzent a háló, ráadásul a hazaiaké, ugyanis az agyrázkódásából felépülő Yellow Horn vette be a Klagenfurt kapuját.

Lundmark nem sokkal később egalizált, majd az utolsó etapban fordítottak a hazaiak Harand révén. A Sapa sem várt sokáig, Jackman a 47. percben módosította ikszre az állást, ami maradt is a lefújásig. A hosszabbításban nem döntöttek a felek, így következett a szétlövés: a hetedik párbajban maradt alul csak a fehérvári alakulat.

Eredmény – EBEL, alapszakasz

Klagenfurt (osztrák)-Sapa Fehérvár AV19 3-2 (0-0, 1-1, 1-1, 0-0, 1-0), büntetőkkel
gól: Lundmark (35.), Harand (42.), illetve Yellow Horn (28.), Jackman (47.)