Írtunk róla, hogy komoly játékvezetői baki történt a Raktár utcában, ugyanis Kovács Csaba furcsa, jégen felpattanó lövése hiába talált utat a Ljubljana hálójába, a találatot végül érvénytelenítették. Az Olimpija aztán annak tudatában, hogy 2-0-s helyett 1-0-s hátrányból folytathatja a meccset fordítani tudott, végül az összecsapást is megnyerte.
Szabad szemmel, valamint találkozót közvetítő Sportklub felvételein is egyértelműen látszott, hogy a korong a hálóról pattant ki. A csatorna helyszíni munkatársa már a döntés után kiderítette, hogy azért nem adták meg a gólt, mert a videóbíró kameráján vízcseppek voltak, így a fő játékvezető nem tudta rendesen visszanézni az esetet. Konzultálhatott volna három másik társával, de ezt nem tette meg, egyedül hozta meg a döntést.
A Sapa Fehérvár AV19 vezetősége mindenesetre postázta Ausztriába a felvételt, a mérkőzés újrajátszását kérve. Csütörtökön azonban kaptunk egy újabb sportdiplomáciai pofont, az EBEL a pályán elért eredményt hagyta jóvá, vagyis maradt az Olimpija Ljubljana 2-1-es győzelme.
Egyébként arra lett volna esély, hogy a Sportklub felvételei még a helyszínen mérvadóak legyenek, ám a zsűrifülkében nincsen televízió…
Az EBEL hivatalos állásfoglalása |
“Az utolsó harmadban 1 perc 38 másodperc elteltével (41:38) a Sapa Fehérvár AV19 21-es számú játékosa, Kovács Csaba, a korongot az ellenfél kapuja irányába lőtte.
Miután a játékvezetők nem tudták eldönteni, hogy a korong a gólvonalon áthaladt vagy a kapuvason megpattant-e, ráadásul az esethez legközelebb álló játékvezető azt jelezte, hogy nem esett gól, a játékvezetők a videó gólbíró rendszert szerették volna felhasználni bizonyítékként a döntéshez. Mivel a külső időjárási körülmények és a stadionban lévő nagyszámú közönség miatt a videógólbíró-rendszer lencséjén vízcseppek csapódtak ki, a játékvezetők számára nem volt lehetséges az eset használható ismétlését megtekinteni. Emiatt a játékvezetők úgy döntöttek, hogy nem esett gól. Mindezeken felül a játékvezetők számára nem állt rendelkezésre a lehetőség, hogy a televíziós képeket használják fel a döntéshez, mivel az időmérő fülkében a televíziós kép nem állt rendelkezésre. Ezek miatt az észlelések miatt a játékvezetők (dacára a később, a tv-képek alapján egyértelműen látható szabályos gól ellenére) a gólt nem tudták megadni. A jégen meghozott döntés tényszerű döntés.” |