Hihetetlen meccsen kapott ki a Szolnoki Olaj

A magyar csapat kétszeri hosszabbítást követően, 102-101-es vereséget szenvedett az Adria Ligában a Siroki Brijeg otthonában.

A magyar csapat, amely első évét tölti az Adria Ligában, szerdán fantasztikus győzelmet aratott a Cibona Zagreb ellen. A nyeretlen Siroki Brijeg ellen is bravúrosnak számított volna a siker idegenben.

Az első negyedben már vezetett a Szolnok 13-8-ra is, de a végén egypontos hazai előnnyel zárult a tíz perc. A folytatásban is jól tartotta magát az Olaj, a második etapban Simon és Trepák csatlakozott az addig remeklő Horváth Ákoshoz és Báderhez. Mégis, négy ponttal ment a nagyszünet előtt a Siroki.

A harmadik negyedben is remekül tartotta magát Pór Péter együttese, sőt, a negyedikben már el is lépett. Négy perccel a vége előtt hét (65-72), a 39. percben pedig öt (71-76) ponttal is vezetett a Szolnok – írja a BB1.hu oldal. Az utolsó másodpercekben Sutalo egyenlítő triplája bement, így jöhetett a hosszabbítás.

Az első hosszabbítás végén Simon keze nem remegett meg, Kalve hármasa viszont kiperdült, így 87-87 után jöhetett a második extra öt perc.

6-0-val kezdett a Siroki, ám az ezúttal is szenzációsan játszó Báder Márton – 36 perc alatt 40 pont, mindössze 2 rontott mezőnydobás, 13 lepattanó, 1 gólpassz, 58 VAL – tett róla, hogy még ne temessék a vendégeket. Németh is jókor kapta el a fonalat, kulcsfontosságú triplákat szerzett az utolsó percekben.

Többször is felállt a padlóról a Szolnok, de a végén mégis megmaradt egy pont a hazaiak előnyéből, 102-101-ra kikapott a magyar csapat, de szégyenkezésre semmi oka.

Eredmény – kosárlabda Adria Liga, 3. forduló

KK Široki WWin – Szolnoki Olaj KK 102-101 (25-24, 20-16, 15-18, 18-20, 9-9, 15-14)

Široki Brijeg, 1500 néző Vezette: Radovic Sreten, Rutesic Zdravko, Dragojevic Igor

KK Široki WWin: Sutalo 14/3, Planinic 10, Ramljak 10/6, Naletilic 3/3, Sakic 21/6 Csere: Vragovic 11, Barac 11/3, Persic 13/6, Rikic 9, Bilinovac -, Novak –

Szolnoki Olaj KK: Simon 12, Watson 2, Horváth 11/3, Gay 3/3, Béder 40 Csere: Németh 9/9, Kalve 14/6, Fodor 3/3, Trepák 7/6, Szabó -. Vezetőedző: Pór Péter

Kipontózódott: Planinic (47. perc), illetve Horváth (37. perc), Kalve (46. perc), Fodor (50. perc)