BL-döntőben a Győri Audi ETO, KEK-döntőben a Fradi

Folytatódnak a szombat kézis sikerek, a győriek a BL-elődöntő visszavágóján nagyon elverték a Valceát, és összesítésben négy góllal bizonyultak jobbnak.

A győri lányok remek játékkal érdemelték ki a BL-döntőt

A szombat kézilabdás mérlege: a Fradi női csapata bejutott a KEK döntőjébe, a brazilokat nagy csatában legyőző  férfi válogatott pedig fél lábbal már Londonban van.

A Győri Audi ETO sem szakította meg a szép eredménysort, Görbiczék küzdelmes, élvezetes mecsen nyolc góllal verték a Valceát, így a négygólos hátrányból ugyanakkora előnyt kovácsolva jutottak be a női kézilabda Bajnokok Ligája döntőjébe.

A visszavágót Veszprémben rendezték, sportdiplomáciai sikerként az EHF a korábbi rosszallás ellenére megengedte, hogy a szurkolók a meccs előtt elénekeljék a magyar himnuszt.

A mérkőzés összefoglalója:

A Győr elszánt, de masszív játékkal nyitott, és 20 perc után már el is tüntette a négygólos hátrányt.

Görbicz Anita nagy kedvvel játszott, a kapuban Haraldsen villogott, de mindenki hozátett valamit a játékhoz, így a szünetre már három góllal jobban állt összesítésben a Rába-parti csapat.

A fordulás után úgy tűnt, hogy az ellenfél eltűnik a győri darálóban, de ezt megakadályozta egy gödör, mire a hazaiak elkezdtek kifelé kászálódni belőle, már csak egy góllal voltak jobbak.

A hajrára azonban a bombaerős kerettel bíró Valcea mégis megadta magát, a bírók sem tettek keresztbe, így végül a 12 gólos Görbicz vezérelte ETO 31-23-ra győzött, és összesítésben négy góllal legyőzte a Valceát – következhet a BL-döntő!

“Nagyon örülünk, hogy a fantasztikus közönség előtt sikerült kivívni a BL-döntőt. A fináléban ennél is jobbak szeretnénk lenni” – nyilatkozta a továbbjutásdt követően Görbicz Anita.

Női kézilabda Bajnokok Ligája-elődöntő, 2. mérkőzés
Győri Audi ETO KC-Oltchim Valcea 31-23 (19-12)

Az alábbiakban olvashatják szöveges közvetítésünket:

60. PERC: VÉGE a mérkőzésnek, Győr-Valcea 31-23, összesítésben a magyar csapat négy góllal bizonyult jobbnak és bejutott a Bajnokok Ligája döntőjébe!

58. PERC: A Valcea kipukkadt, a Győr fél lábbal már BL-döntős (30-21).

55. PERC: Amorim kapufák után végre a hálót rongálja (27-20).

53. PERC: Emberhátrányban is működik a győri húsdaráló, a bírók megkönyörülnek, nincs kettős hátrány (26-20).

51. PERC: Görbicz tizedik gólja a pipában, a Győr kijött a gödörből? (26-19).

50. PERC: Kovacsics repül át a román védőfalon (25-19).

48. PERC: Hatalmas a küzdelem, a Győr előnye egy gólra olvadt összesítésben (23-18).

44. PERC: Lekic fontos gólt lőtt emberhátrányban, összesítésben kettő az előny (22-16).

42. PERC: Kicsit könnyelműek a lányok, Haraldsen nem, de vigyázni kell (21-15).

40. PERC: Görbicz hetesből lövi a nyolcadik gólját, majd hergeli a publikumot (21-14).

38. PERC: Megérkezett a gödör, kettővel közelebb kerül a Valcea (20-14).

35. PERC: A lányok átmentek birkózásba, Lekicet küldik le.

32. PERC: Mindenki itt van? Akkor folytassuk, a Győr például ott, ahol abbahagyta. Hornyák hetest harcol ki, Görbicz a hetedik gójűát lövi (20-12).

30. PERC: Vége az első félidőnek, a Győr 19-12-re vezet, és összesítésben már három góllal döntőbe jutásra áll!

28. PERC: Haraldsen sokadik bravúrja, kell, mert Görbicz kicsit túlpörögte, kettőt kihagyott (17-12).

25. PERC: Emberelőny, majd emberhátrány, Görbicznek mindegy, már fél tucatanál jár, összesítésben már két góllal megy a Győr! (17-11).

23. PERC: Az ólomsúlyú Maneáról kiszórják Hornyákot (15-11).

21. PERC: Vincze Ottó a lelátóró figyeli, ahogy párja, Görbicz besuvasztja a hetest (13-9).

18. PERC: Löke levadássza a levegőből a labdát, a Győr ledolgozta a hátrányt! (11-7).

16. PERC: Lekic ápolása miatt Görbicz bal szélről bejön középre, Amorim-gól és emberelőny (10-7).

14. PERC: Így is van, Görbicz etet hetesből (8-6).

11. PERC: Megakadt a hátrány faragása, reméljük, csak átmenetileg (6-6).

8. PERC: Radicevic szélről eredményes, majd Amorim is betalál (6-4).

7. PERC: Megint Görbicz, bepörgeti a kapus lába között! (4-2).

5. PERC: Görbicz labdát szerez, majd pedig a vezető gólt (3-2).

3. PERC: Lekic révén megvan az első győri találat, a románok válaszolnak (1-2).

2. PERC: Rosszul kezdődhetett volna, de a Valcea kihagyja a heteset, így csak egy gól a hátrány (0-1).

1. PERC: A szurkolók elénekelték a himnuszt, kezdődik a csata, a győriek indítják a labdát.