Cseh harmadik aranya az Eb-n

200 méter pillangón is első lett Cseh László a szczecini rövidpályás úszó-Eb-n. Jakabos Zsuzsanna ezüst-, Takács Krisztián bronzérmes.

Szombaton újabb érmeket szerzett a magyar küldöttség a Lengyelországban zajló rövidpályás úszó-Európa-bajnokságon.

Cseh László már a harmadik aranyérmét nyerte három nap alatt, a 200 és 400 méter vegyes után 200 méter pillangón sem talált legyőzőre. 150 méternél a magyar klasszis még harmadik volt, de óriási hajrájával végül mindenkit maga mögé utasított.

A Kőbánya SC versenyzője 1:50.87 perc alatt ért célba, ez nagy országos csúcs (a régi 2007 decembere óta 1:51.55 volt). Cseh a 13. rövidpályás Eb-aranyát szerezte, a magyar úszósportnak ezzel összesen 30 van.

A számban Biczó Bence is a döntőben szerepelt, a hatodik helyen zárt (1:53.22).

Nagy reményeket fűzhettünk a női 100 méteres vegyesúszás döntőjéhez, hiszen Jakabos Zsuzsanna összesítésben a legjobb idővel került be a fináléba, míg a 200 méteren ezüstérmet szerző Verrasztó Evelyn a harmadik leggyorsabb volt az előfutamokban.

A döntőben nem sikerült megszerezni a legfényesebb érmet, féltávnál, a pillangó és a hátúszás után egyik magyar sem volt az első háromban.

Jakabos nagyot hajrázott, 59.72 másodperces ideje végül a második helyre volt elég, így meglett az ezüstérem. A címvédő Verrasztó 1:00.17-el a negyedik lett, a számot a német Michalak nyerte.

100 méter gyorson is két magyar volt érdekelt a fináléban, és a piros-fehér-zöld színekért szorító szurkolók újabb érmet ünnepelhettek. Takács Krisztián féltávnál is a harmadik volt, ezt a pozíciót pedig a célba érkezésnél is megtartotta, 47.46 másodperces, a saját országos csúcsát (47.31) megközelítő úszása után a bronzéremnek örülhetett. Kozma Dominik a nyolcadik helyen csapott célba (47.68).

“Egy számmal kisebb gatyát vettem fel…” – érmeseink nyilatkozata
Cseh László: “Szerintem kimondhatom: ez egy nagyon nagy úszás volt… Eszméletlenül jól éreztem magam a vízben, tökéletesen kijött minden, az utolsó ötven is úgy sikerült, ahogy gyakoroltuk. És most már az is kiderült, hogy mi volt a gond az előző két nap. Egy számmal kisebb gatyát vettem fel a kelleténél, ezért éreztem úgy, hogy meghalt a lábam. Jó, nem esküszöm meg rá, de most így látom, mert ma nyoma sem volt a fáradtságnak a lábamban, pedig ha az első két napon így volt, akkor most is ennek kellett volna történnie. Boldog vagyok, holnap jöhet a kétszáz gyors – most már azt mondom, bármi megtörténhet, kegyetlenül fel vagyok pörögve!”
Jakabos Zsuzsanna: “Reggel csak azért indultam száz pillangón, hogy az első huszonötön begyakoroljam, hogyan jöjjön ki a fal. Na most nem jött ki, sem akkor, sem most. Ez egy kicsit bánt, ennek ellenére nem lehetek elégedetlen, kifejezetten jól ment, és kissé meg is leptem magam is azzal, hogy sikerült érmet nyernem.”
Takács Krisztián: “Nagyon régóta készülök erre az áttörésre, és óriási lökést ad a folytatásra ez az érem. A sok szerencsétlen véget ért szétúszás sokáig kísértett, de mára túltettem magam mindenen, ennek az eredménye a mostani helyezés. Az olimpián a kilencedik a legjobb helyezésem, amin jövőre mindenképp szeretnék javítani. De vannak titkosabb álmaim is…”
Forrás: MTI

1500 méter gyorson Gyurta Gergely a gyors futamban 14:48.53 perc alatt teljesítette a távot, ezzel – elmaradva a várakozásoktól – a 9. helyen végzett összesítésben. Kiss Gergő még korábban, a lassú futamban 14:57.28 perces eredményt ért el, ez a 14. helyre volt elég. Meglepő, hogy a számot a lassú futamban rajthoz állt lengyel Mateusz Sawrymowicz nyerte.

100 méter férfi háton Bernek Péter a tizedik legjobb eredményt érte el az elődöntőben (52.42), ezzel az utolsó helyen bejutott a döntőbe, 100 méter női pillangón viszont Tompa Orsolya és Szilágyi Liliána sem lett finálés: előbbi a 15. helyen végzett (59.11), utóbbi eredménye (59.59) a 19. helyet jelentette.