Kikapott az Atomerőmű Kaposváron

Nagy meglepetés a férfi kosárlabda-bajnokságban: az ezüstérmes majdnem 20 ponttal maradt alul.

Azt tudtuk, hogy a Kecskemét-Szolnok mérkőzés lesz a nap rangadója, azt azonban nem sejtettük, hogy a bajnok Zalaegerszeg után a tavalyi ezüstérmes is elvérzik majd a Kaposvár otthonában. Pedig így történt, a hazaiak esélyt sem hagytak az esélyesebb vendégeknek.

Wilson, Soós, Werner és Kutasi parádésan játszott, a másik oldalon csak a Kecskemét egykori tehetsége, a fiatal Kovács Ákos villogott – írja a BB1.hu kosaras portál.

Kecskeméten zsúfolásig megtelt a csarnok a Szolnok ellen. A hazaiak az egyetlen olyan csapat, amelyik idegenben meg tudta verni az Eurochallenge Kupában vitézkedő szolnokiakat. Nos, most Báder vezérletével visszavágott Pór Péter csapata.

A hazaiak majdnem végig vezettek, de a harmadik negyedben először csak ráijesztett az Olaj a Kecskemétre, majd a negyed végén már 3 ponttal előrébb tartott. Két perccel a vége előtt 9 ponttal vezetett a Szolnok, Sztojan Ivkovics pedig eldobta vizespalackját, amellyel technikait kapott, odadobva az esélyt a magabiztosabb sikerre a vendégeknek. Ők ezzel éltek is.

A Falco remekül helytállt az Albacomp ellen, de végül az esélyesebb vendégek nyertek. A bajnok papírforma győzelmet aratott Salgótarjánban.

Eredmények:

Kaposvári KK – Atomerőmű SE 101–84 (21–16, 22–25, 32–20, 26–23)

Kaposvár: J. WILSON 20/9, KUTASI 15/3, SOÓS 22/9, WERNER 23/9, Cunningham 11. Csere: Kováts R. 2, Fülöp -, Márkus 6/3, Fonai -, Kovács S. 2.

ASE: Pavlik 5, KOVÁCS Á. 19, Winters 16/9, Johnson 14/6, Sales 14. Csere: Tóth P. 6, Morgen 1, Faragó -, Farkas 3, Körtélyesi 6.

Pécsi VSK-Pannonpower – Dél Konstrukt-SZTE-Szedeák 104-84 (25-20, 29-20, 28-18, 22-26)
Marso-Vagép NYKK – Factum Sport Debrecen 105-81 (27-14, 24-26, 29-19, 25-22)

T.O.M.Controll-Kecskeméti KSE – Szolnoki Olaj KK 70-80 (20-16, 22-25, 15-19, 13-20)

Kecskemét: WITTMANN 23/6, LaGrange 7/3, Dénes 3/3, Orsulic 5/3, Bencze 5. Csere: SIRISCEVIC 10/6, CSORVÁSI 15, Lakatos –

Szolnok: Trotter 12/6, Horváth Á. 2, BUDIMIR 10/6, Clark 6/3, BÁDER 23. Csere: Trepák -, Fodor 10/6, SZABÓ P. 10/6, Grebenár 7/3.

Konecranes-Salgótarján – Zalakerámia-ZTE KK 63-95 (8-32, 9-22, 18-21, 28-20)
Falco-Szova KC Szombathely – Albacomp 81-85 (17-18, 20-14, 25-32, 19-21)