Az olasz kocsma előtt azzal az örömhírrel fogadtak, hogy odabent egy honfitársam tartózkodik, egy fiatalember Budapestről, a városból, ahol én is élek, ő is budapesti, mondták. Budapest csodálatos város, ezt már mindenki tudja, nem úgy van az, ahogy régen volt, Budapestnek híre lett a nagyvilágban, jó híre, találkoztam én az elmúlt három hónapban Budapestnek ausztrál, koreai, olasz, orosz és mindenféle rajongójával, Budapest a régió legjobb városa, és ha valaki Budapesten lakik, az irigylésre méltó ember, mert Budapest egy gyönyörű, pezsgő, érdekes, és legfőképpen sokszínű város, és az olasz kocsmárosnak abban a megtiszteltetésben lehetett része, hogy egyszerre tartózkodhatott térben és időben két budapestivel, de mielőtt még poharát emelte volna erre a csodálatos körülményre, arra kértem, hogy kussoljon. Budapestiként van némi rálátásom a sokszínű és érdekes budapestiekre, mondtam, mert rögtön feltűnt nekem, hogy a pultnál tartózkodó budapesti fiatalember egy tahó. Budapestet mindenki szereti, mert sokszínű és érdekes, mindenki talál benne magának valami izgalmasat, honfitársam is, aki távozásom után természetesen Budapestről beszélgetett a jelenlévőkkel, mert Budapest egy olyan város, amiről egész egyszerűen nem lehet nem beszélgetni, és ő is elmondta, hogy miért szereti annyira Budapestet, az otthonát, az országot, ahol felnőtt és él, ahonnan a Kanári-szigetekre jár dolgozni felszolgálóként, elmesélte, hogy mitől más, mitől jobb város Budapest a többi európai városnál, hogy a város sokszínűségében mi az, amit ő a legjobban szeret: „Budapesten nincsenek, és nem is lesznek niggerek.”
Rögtön feltűnt nekem, hogy a pultnál tartózkodó budapesti fiatalember egy tahó. Thaiföldről jelentjük.
Kapcsolódó cikkek
Ajánlott videó
- 15:32 A Mediaworks bejelentette, hogy a Magyar Nemzet és 12 megyei újság hetilappá alakul
- 15:20 Pósfai Mihály: A kormány felelőssége, hogy megoldja az azbesztkrízist
- 15:14 Percekkel a Magyar által szabott határidő előtt a legfőbb ügyész reagált az aranykonvoj ügyre
- 15:09 Magyar űrügynökséget hozna létre Tanács Zoltán és Kapu Tibor
- 15:07 Lovasi András vándordíjat csinált a Kossuth-díjából
- 15:05 Kormányszóvivői sajtótájékoztató a hőségről: húsz éve nem láttunk ilyet
- 15:05 Végül neki lett igaza – megszólalt az Orbán Viktor által meghurcolt elemző
- 14:49 Újabb magyar válogatott kézis igazolt a román bajnokságba
- 14:43 Hegedűs: Szeptembertől indulhat a kórházi fertőzéseket mérő rendszer
- 14:37 Mutatjuk, mikor érhet véget a kánikula
- 14:37 A felháborodás miatt mégsem állítanak szobrot Fenyő Miklósnak Újlipótvárosban
- 14:34 Hol volt eddig ez a konstruktív Fidesz? – ismét megszavazták a győri fideszesek Pintér Bence javaslatait
- 14:23 Mráz Ágoston egyedüli tulajdonos és vezető lett a Nézőpontban
- 14:05 A TV2 bejelentette: ezek a műsorok várhatóak ősszel
- 14:02 A Budapesti Szent Ferenc Kórház várja azokat, akik hűsölni szeretnének
- 08:51 Török Gábor: Amire a Tisza-kétharmad készül, az még az előző másfél évtized alkotmányos barkácsolásai között is feltűnő
- 10:59 Navracsics Tibor nem érti a NER oligarcháit
- 12:20 Magyar Péter az Uzsoki Utcai Kórház tetejéről pár órát adott a főügyésznek, hogy számoljon be az aranykonvojügyről
- 07:00 „Miért lehet egy Mészáros Lőrinc előbb képviselő, mint egy Hadházy Ákos?”
- 05:45 Gazdagréti paneltől a várig: Nagy magyar filmes és sorozatos helyszínvadászat
- 08:18 Reagált a Semmelweis Egyetem a szerdai rendőrségi akcióra
- 05:30 Kvíz: meg tudod mondani egyetlen jelenetképből, melyik Jennifer Aniston-filmről van szó?
- 07:07 Újabb Ferrari luxusautót fotóztak a korrupciós ügybe keveredett Hungast-tulajdonos cég parkolójában
- 13:14 Gyorsított eljárásban állítják bíróság elé a polgármestert, aki a sárgarépa kódjával lopott legót a Tescóból
- 07:37 Hamis euróval fizette ki a megvásárolt kocsi árát, még vissza is kapott tízezer forintot
Nézd meg a legfrissebb cikkeinket a címlapon!
