Ül a fehér ember a bungalója teraszán, ül, a tengert nézi, ül, a löttyét issza, ül, és a szemközti félszigeten zajló építkezést nézi, ahol az érintetlen dzsungelből úgy tépik ki a markológépek a fákat, mint az öregasszonyok a gyomokat a kertben, porfelhő száll a pálmafák fölött, a víz a gépek zakatolásának hangját viszi, ül a fehér ember a bungalója teraszán, tél van, megérdemelt meleg, az egész éves fáradtság kellemes párolgása. Előző este finoman becsípett, koktélt szürcsölt, rákot evett, kicsit lesült, volt masszázson, közérzete kifogástalan, de most mégis kicsit szomorkodik, tönkretesznek itt mindent, gondolja, hamarosan mindent a földdel tesznek egyenlővé, minek ez a sok építkezés, mi lesz ennek a vége, pár éve ott még majmok ugráltak a fákon, ő emlékszik, ő évek óta ide jár, az emberek elpusztítják ezt a gyönyörű bolygót, és nem marad hely, ahol azt az egész éves fáradtságot kipihenhetné, és egy évvel később, amikor visszatér, ül a fehér ember a teraszán, látja, hogy a szemközti félszigeten az építkezés befejeződött, látja, hogy milyen szép és igényes bungalók épültek, és látja, hogy az egyik bungaló teraszán ül egy fehér ember, ül, a tengert nézi, ül, a löttyét issza, és amikor este a bárpultnál megismerkednek és összebarátkoznak, a szemközti félsziget lakója elmeséli, hogy ott, ahol valaha majmok ugráltak az ágakon, ahol tavaly még csak építkezés zajlott, most gyönyörű bungalók állnak, a tulajdonos kedves ember, az árak barátiak, a masszőrnők rendkívül képzettek, a konyha remek, csak egy probléma van, egy építkezés a szomszédos telken, az rendkívül elkeserítő.
Mi lesz ennek a vége, pár éve ott még majmok ugráltak a fákon, ő emlékszik, ő évek óta ide jár, az emberek elpusztítják ezt a gyönyörű bolygót, és nem marad hely, ahol azt az egész éves fáradtságot kipihenhetné. Thaiföldről jelentjük.
Kapcsolódó cikkek
Ajánlott videó
- 12:55 Nem tárgyal a parlament az ötforintos bevonásáról, a gyermekétkeztetés áfamentességéről
- 12:48 Morrison's 2: Elkészült a jegyzőkönyv, megnevezték, mi okozta a 25 éves férfi halálát
- 12:31 Teljesen beszünteti kriptoszolgáltatásait a Revolut Magyarországon
- 12:13 Sétabottal érkezett a gálára Sylvester Stallone, ahol díjat kapott Donald Trumptól
- 12:12 Ennyi lehet az új, ingyenes ATM-es készpénzfelvételi határ, lesöpörték a bankok javaslatát
- 12:11 Vízszivárgás rongált meg több száz könyvet a Louvre-ban
- 11:52 Dér Heni: Sokáig be voltam kategorizálva egy középszerű szintre
- 11:52 „Az lenne a furcsa, ha valaki nem szorongana a napi több száz e-mail, üzenet áradatában”
- 11:47 30 év után hétfőn elköszönt az utasoktól Budapest népszerű taxitársasága
- 11:40 Megüzente a Posta a „határidőt”: aki szeretné, hogy karácsonyra megérkezzen a csomagja, eddig adja le a rendelését
- 11:40 Orosz lap: Lefoglalták a Török Áramlat kezelőjének vagyonát, miközben Orbán Isztambulba repült
- 11:34 Trump személyesen bírálná felül a Warner Bros. felvásárlását
- 11:28 Menczer Tamás üzent: vállalja a partizános vitát tiszás ellenfelével
- 11:10 Lehetséges-e a gyónási titok feladására kényszeríteni a papságot?
- 11:07 Százéves időkapszula került elő egy felsőörsi ház falából
- 08:24 Próbált leszokni a drogról, de nem sikerült, ezért maga termesztette a marihuánát
- 07:11 Menczer Tamás: Ilyen ez a popszakma!
- 10:05 Változnak a szabályok az EESZT időpontfoglalásában 2026-tól
- 09:21 Megszólalt a Pesten megölt japán nő gyilkosának barátja: „Amerikában is börtönben ült, mert felgyújtotta a volt iskoláját”
- 08:50 Házfalba csapódott egy tapolcai driftelő BMW-s
- 21:52 Juhász Péter: Újra felkerült a netre a Tisza adatbázisa, és most engem is belekevertek
- 09:26 Kubatov Gábor 18 éve nem szólalt fel a parlamentben, vele együtt idén 15 képviselő maradt néma
- 09:35 Magyar Péter: Orbán Viktor nem hallgathat tovább
- 11:03 Nyugdíjkorhatár: egy összegben kaphat több havi nyugdíjat, aki 2026-ban visszalép
- 07:03 Trump kissé csalódott, szerinte Zelenszkij nem áll készen a béketerv aláírására
Nézd meg a legfrissebb cikkeinket a címlapon!
