Több százezres tömegtüntetés követelte túszalku megkötését a Hamásszal vasárnap, Tel-Avivban, miközben Izrael más helyszínein is többezres demonstrációk voltak. Hétfőre általános sztrájkot hirdetett a szakszervezeti szövetség.
Vasárnap este kivételesen nagyszámú, a háború tavaly októberi kitörése óta a legnagyobb tömeg gyűlt össze Tel-Aviv központjában.
Számos helyen összecsapások voltak a rendőrök és a demonstrálók között, sokakat őrizetbe vettek. Tel-Avivban hat koporsót helyeztek el a színpadon a csütörtökön vagy pénteken megölt hat újabb túszra emlékezve. A tömeg azt kiabálta, hogy nem hagyják sorsukra a Hamász által elhurcolt embereket. A beszédek alatt hatalmas hangerővel fújoltak, amikor a szónokok a kormány tagjait említették. Tel-Avivban az elraboltak családtagjai szólaltak fel, valamint a kibucmozgalom főtitkára, Lior Szimha és a Hisztadrut, az izraeli szakszervezeti szövetség elnöke, Arnon Bar-David.
A zsidók nem hagynak cserben zsidókat, nem lehet, hogy gyermekeink, politikai érdekek miatt, meghaljanak az alagutakban
– mondta a szakszervezeti elnök, és általános sztrájkot hirdetett hétfőre, a túszalku megkötéséért. „Az egész államban leáll a munka holnap reggel hat órától. Mindenütt, az Egged és Dan busztársaságnál, reggel nyolctól a repülőtéren is, beleértve a kikötőket, gyárakat, önkormányzatokat és hivatalokat” – mondta a szakszervezeti vezető. „Az egész gazdaság leáll holnapra. Azt várom, hogy Izrael minden munkahelye, a magán- és a közszféra csatlakozzon a szolidaritási sztrájkhoz és egyesüljön azon felhívás érdekében, hogy hazahozzuk fiainkat és lányainkat” – tette hozzá. Benjamin Netanjahu, miniszterelnök, a kormány esti ülésén kijelentette, hogy az elraboltak meggyilkolása után sem hajlandó lemondani az egyiptomi határsáv, a philadelphiai tengely izraeli felügyeletéről, amely, jelenleg, a túszalku legfőbb akadálya. Joáv Galant, védelmi miniszter, az ülésen azt mondta, hogy szerinte súlyos hiba a kabinet döntése, amely szerint Izrael az elhurcoltak élete árán is a philadelphiai tengelyen marad.