Átlépte a tízezres határt az új típusú koronavírussal (SARS-Cov-2) igazoltan fertőzöttek napi száma Németországban a Robert Koch országos közegészségügyi intézet (RKI) csütörtöki adatai szerint. Az utóbbi 24 órában minden eddiginél több, 11 287 lelet volt pozitív, ami bő háromezerrel meghaladja a 7830 új igazolt fertőzéssel öt napja, előző héten szombaton beállított csúcsot.
Angela Merkel kancellár szeptember végén arról beszélt, hogy számításai szerint karácsonyra 19 200-ra emelkedhet a napi új fertőződések száma, ha nem törik meg a megelőző időszakban kibontakozott trendeket.
Ezt akkor valószínűtlennek tartottam, de a folyamatok mostani alakulása alapján már reális becslésnek tűnik
– nyilatkozott az új adatokról Ute Teichert, a közegészségügyben dolgozó orvosok érdekképviseletének (BVÖGD) vezetője a Berliner Morgenpost című lapnak.
Az új esetekkel együtt a járvány kezdete óta 392 049 ember szervezetében mutatták ki a kórokozót Németországban.
A vírus okozta betegséggel (Covid-19) összefüggő halálesetek száma egy nap alatt harminccal nőtt, 9905-re.
Ugyanakkor a tesztek száma is folyamatosan emelkedik. Az RKI kimutatása szerint az előző héten 1 195 661 SARS-Cov-2-tesztet végeztek el, míg a járvány első, tavaszi hulláma idején rendre 400 ezer körül volt a hetente elvégzett szűrővizsgálatok száma.
Viszont a pozitív leletek aránya is emelkedik, ami azt jelzi, hogy az esetszám növekedése nemcsak a tesztelés kiterjesztésének, hanem a vírus gyorsabb terjedésének is tulajdonítható. Az előző héten a 3,63 százalék volt a pozitív leletek aránya, míg a járvány eddigi legcsendesebb szakaszában, nyáron rendre 1 százalék alatt volt ez az arány.
(MTI)
Kiemelt kép: Krefeld, 2020. augusztus 17. Koronavírus-járvány! Kérjük, a hazautazók végeztessenek koronavírustesztet! jelentésû felirat áll az A57-es autópálya felett elhelyezett kijelzõn a németországi Krefeld közelében 2020. augusztus 17-én. Németországban augusztus 8-án lépett hatályba az a rendelet, amely elõírja, hogy a kockázatos országokból hazatérõ lakosokat teszteljék koronavírusra. MTI/EPA/Sascha Steinbach