Hatalmas országos vihar közepében találta magát a texasi Irving város középiskolája, ahonnan bilincsben vitték el a rendőrök a már nemzetközi hírességé vált 14 éves Ahmed Mohamedet, mert a tanárok és a rendőrök is bombának, majd álbombának hitték a digitális órát, amit technikatanára lenyűgözésére készített. Az eset miatt az iskolából felfüggesztett kisgyerek története szerdán futótűzként terjedt el a közösségi oldalakon, majd az egész amerikai sajtóban, és a fiú egymás után kapta a támogatásokat.
Barack Obama amerikai elnök a hivatalos Twitter-oldalán üzent Ahmednek, és meghívta őt a Fehér Házba, hogy mutassa meg neki híressé vált óráját. Az elnöki szóvivő pedig kijelentette: egyértelmű, hogy néhány tanára cserbenhagyta a gyereket, és az eset jó lecke lehet mindenkinek. Ahmed egy szerdán tartott sajtótájékoztatón elmondta, hogy elfogadta az elnöki meghívást – írta a történetét először megíró Dallas Morning News.
Közben Mark Zuckerberg is meghívta magához a fiút. A Facebook-vezér kijelentette: „A jövő az olyan embereké, mint Ahmed. Ahmed, ha bármikor be akarsz jönni a Facebookhoz, örömmel találkoznék vele. Folytasd az építést.” A Facebookon közzétett üzenete több mint egymillió (!) like-ot kapott. A Google a hétvégén tartandó tudományos kiállítására hívta meg a fiút, kérve, hogy hozza magával az óráját, a Twitter pedig gyakornoki helyet kínált fel számára a vállalatnál.
A NASA-pólóban őrizetbe vett fiú története persze az amerikai űrkutatási hivatalt és az űrhajósokat is megihlette. Ahmed ösztöndíjat kapott az űrkutatás iránt érdeklődő fiataloknak szóló NASA-programra, a Space Camp-re, felajánlottak neki egy olyan NASA-pólót, ami megjárta az űrt. És a híres kanadai űrhajós, Chris Hadfield is meghívta Torontóba.
Ezen felül még a General Electric is látogatásra hívta, csakúgy mint austini University of Texas egyetem, és a világ legjobb műszaki egyetemének számító MIT számítógép-tudománnyel és mesterséges intelligenciával foglalkozó laboratóriuma.
A nagy sajtóvisszhangot követően a helyi rendőrség vezetője bejelentette, hogy vádemelés nélkül zárták le a nyomozást a fiú ellen, akit hamis bomba készítésének gyanújával vettek őrizetbe. Larry Boyd rendőrkapitány közlése szerint a fiút „saját testi épsége, valamint a rendőrök biztonsága érdekében” kellett megbilincselve elvinni az iskolából. Ahova egyébként Ahmed ezek után nem nagyon akar visszamenni, miután felfüggesztése lejár.