Míg Washington már fontolóra vette, Brüsszel, Koppenhága, Róma ellenzi, és London is inkább elutasító. Barack Obama amerikai elnök kedd este az NBC televíziónak nyilatkozva megerősítette, hogy nem zárja ki a líbiai felkelők felfegyverzését.
David Cameron brit kormányfő az angol parlamentben szerdán kijelentette: London szerint a BT 1973. számú határozata “nem szükségszerűen zárja ki a segítségnyújtást azoknak, akik védelmezik a polgári lakosságot Líbiában… Ezért mi nem zárjuk azt ki, de még nem döntöttük el, hogy megtegyük” – fogalmazott a brit miniszterelnök.
William Hague brit külügyminiszter nem tartja kizártnak azt a forgatókönyvet sem, hogy Moammer Kadhafi száműzetésbe vonul.
Rómában Maurizio Massari olasz külügyi szóvivő elmondta, hogy a felkelők felfegyverzése olyan intézkedés, amely “bizonyosan megosztaná a nemzetközi közösséget”. Steven Vanackere belga külügyminiszter is kizárta, hogy Brüsszel fegyverrel látná el a felkelőket. A dán külügyminiszter kedden este szögezte le, hogy “Koppenhága nem kíván aktívan részt venni a polgárháborúban”.
A líbiai polgári lakosság védelmével megbízott nemzetközi koalíció tagjai közé tartozó Norvégia úgy látja, még nincs itt az ideje az Obama által felvetett – és Franciaország által is támogatott – elképzelésnek.