A több száz éves (az első írásos emlékek 1437-ből származik, de nagy valószínűség szerint már a rómiaik is élvezték a forró termálvizet), egyébként török eredetű fürdőről az elmúlt években többször is cikkeztek az újságok. Bár a 11 milliárd forintba kerülő fejlesztéssel és felújítással 2011-re elkészültek, az épületet – jogi viták miatt – azóta nem tudták átadni a közönségnek. Az épületkomplexum egyébként egy 9600 négyzetméteres fürdőből és egy közel ekkora, 67 szobás luxus boutique hotelből áll, a termálmedencéknek pedig – ha működnének – 42 fokos lenne a vizük.
Az öltözők a pincében találhatóak, külön a hölgyek és az urak részére, a földszinten pedig az Ybl-medencékhez lehet eljutni. A fürdő több szintes, fent többek között szaunákat, sószobákat és bárt is találni. A törökfürdő kupolája nyitott, a külső medencében (illetve a szaunában) pedig gránitmozaikkal rakták ki a falakat. Emiatt talán érthető is, amiről az Index hat évvel ezelőtt írt: akkor úgy saccolták, a napi belépő 7-8, a VIP belépő (amivel külön helyiségek is látogathatóak) pedig 12 ezer forintba kerül majd.
Íme a gránitmozaikos fal.
A törökfürdő, amelynek nyitott a kupolája.
A fürdőcsarnok vízében növények úsztak – valószínűleg egy fotózásról maradtak itt.
A legapróbb részletekre is figyeltek.
Az emeleti rész is kihalt. Itt találhatóak többek között a szaunák, a pihenőágyak és a bár is.
Ybl Miklós zsenialitása másfél évszázaddal ezelőtt bőven meghaladt a korát.
Ezt a termet egyébként – érthető módon – zuhanycsarnoknak hívják.
Eléggé impozáns.
A csarnok maga 1865-ben, a langyosvizes medencetér (aminek a kupoláját a következő képen láthatjátok) pedig 1870-ben.
1944-ben bombatalálat érte, majd 1963-ban lebontották.
Nem, ez nem egy kínzóketrec.
Ez itt a Flóra fürdő, ami a VIP részlegben található. Mellette kisszobák találhatóak bőrbútorokkal és könnyen feltakarítható padlókkal.
Az egyik szoba.
A kilátás sem rossz, éljen a Tabán!