Közélet

Hasba rúgta 6 éves kisfiát

A rendőrség vádemelést javasol a brutális férfi ellen.

A rendőrség befejezte a nyomozást. Kiderült, hogy a 49 éves N. Miklós március 8-án élettársával és két kiskorú gyermekével sétált Szegeden a Szamos utcában. Kisebbik gyermeke labdájával játék közben véletlenül eltalálta, amin bedühödött, a hatéves kisfiút nagy erővel hasba rúgta. A gyermek elesett, nyolc napon belül gyógyuló sérüléseket szenvedett, de az igazságügyi szakértő szerint akár súlyosabb sérülése is lehetett volna – írja a police.hu.

A közeli pizzéria egyik vendége a kisfiú védelmére kelt, mire a férfi elkapta a torkát, fojtogatni kezdte. Ennek a szakács vetett véget. A Szegedi Rendőrkapitányság egy közösségi oldalon közzétett bejegyzés alapján rendelt el nyomozást, mivel az ügyben bejelentés nem érkezett. N. Miklós ellen védekezésre képtelen sértett sérelmére elkövetett súlyos testi sértés és garázdaság miatt indult büntetőeljárás.

A rendőrség az ügy iratait vádemelési javaslattal az ügyészségnek megküldte, a gyámhivatal pedig elrendelte a 6 éves kisfiú és 10 éves testvére védelembe vételét.

Facebook felügyelő

A közösségi oldalak egyre gyakrabban segítik a bűnüldöző szervek munkáját, hisze egyre többen élik életüket az interneten is, egyre több információ segítheti a rendőrséget bűncselekmények feltárásában.

Több maffiafőnök lepleződött már le azért, mert ők vagy családtagjaik képeket közöltek törvénytelenül megszerzett vagyontárgyaikról, pénzükről vagy akár drogokról. De kisebb bűnözők is dicsekedtek már el tettükkel a világhálón, ami később a vesztüket okozta. Amerikában, Michigan államban 2012-ben már 4,5 milliós programot is indított az állam a rendőrök képzésére, hogy minél célirányosabban és jobban tudják használni a közösségi internetes oldalakat a bűnüldözés szolgálatában. (Nem is kell mindig megosztani az ominózus tartalmakat, nemrég a Google hívta fel a figyelmét a rendőrségnek, hogy az egyik gmailes fiókban valaki pedofil képeket tárol – ami felvet adatvédelmi kérdéseket is, még ha a pedofilok lebukásának nehéz nem örülni.)

2008-ban egy filmes, bizonyos Mark Twitchell azt posztolta a facebookra, hogy „sok közös vonásunk van Dexter Morgannel” (aki a Dexter című sorozatban önbíráskodó gyilkos). Miután eltűnt egy helybéli férfi, Twitchell facebook- és e-mail-üzeneteket posztolt a nevében (megszerezvén a hozzáféréseket), melyben az eltűnését próbálta elköltözésnek beállítani. A rendőrség Twitchellt gyanúsította gyilkossággal a kiposztolt Dexter-üzenet alapján.

Persze a Facebook nemcsak segíti a bűnüldözést, generálja is a bűnt, elég csak a tizenévesek körében gyakran végzetes eredménnyel járó virtuális zaklatásra, kigúnyolásra, szekálásra gondolni, amit a közösségi oldalak óriásira képesek felnagyítani.

Ajánlott videó

Olvasói sztorik