Közélet

Balla-ügy: szerepjátékból anyagyilkosság?

Ügyész és szakértő vitázik arról, lehet-e köze virtuális játéknak Balla Irma megöléséhez.

A vádirat szerint a fiatalember a szerepjátékokon tanulhatta meg manipulálni a helyszínt, kívül helyezni magát a valóságon. A Blikk úgy tudja, az új pszichológiai szakértői vélemény szembemegy ezzel, azt mondja, a szerepjátéknak semmi köze Balla Irma megöléséhez.

Schönstein Sándor elmondta: korábban játszott szerepjátékot, de édesanyja halála előtt egy falut épített és igazgatott, amitől szerinte nem lett agresszívabb. Ezt állapította meg a szakértő is, aki szerint a fiatalember jól el tudja különíteni a valóságot a képzelettől.

Magyar György ügyvéd szerint többek között azért is tarthatatlan az ügyészi álláspont, mert egyrészt dühkitöréssel, másrészt tervszerű előkészítéssel indokolja a gyilkosságot, márpedig hirtelen felindulásból nem lehet megtervezetten ölni. A bíró jóváhagyta a 2007-ben meggyilkolt Balla Irma mobiltelefonjának DNS-vizsgálatát. Ez azért lényeges, mert a telefont feltehetően a gyilkos vitte magával – mondta korábban az ügyvéd szintén a Blikknek, hozzátéve, nagy baj, ha a rendőri munkát évekkel később a bíróságnak kell elvégeznie.

Korábban a néhai képviselő egykori barátnője egy titkos szerelemről vallott. Balla Irma a halálát megelőző héten arról beszélt neki, hogy a férfival már több mint barátság van köztük, de a férfi nős, s a feleség “elmebajosan féltékeny”, rendszeresen fenyegette, zaklatta őt.

Balla Irma fideszes önkormányzati képviselőt 2007 húsvétján ölték meg, otthonában. Fiát egy évvel ezután letartóztatták, és hiába szólt számos bizonyíték mellette, 12 év fegyházat kapott, pedig időközben jelentkezett D. Lajos segédmunkás, aki beismerte a gyilkosságot, de később vallomását visszavonta. A Debreceni Ítélőtábla később megszüntette az ítéletet, és új elsőfokú eljárásra kötelezte a bíróságot.

Ajánlott videó

Nézd meg a legfrissebb cikkeinket a címlapon!
Olvasói sztorik