A pénzügyi vezetés, úgy tűnik, ezzel eleget tesz azoknak a vállalkozói érdekképviseletek által hónapok óta hangoztatott elvárásnak, hogy szüntesse meg ezt az adófajtát. Ebben valószínűleg szerepet játszhatott az is, hogy az iparűzési adó ellen több cég úgy protestált, hogy megtagadta a befizetést, vagy pert indított az állam ellen. A pénzügyi vezetés ezzel a lépéssel valószínűtlen, hogy elkerüli a támadói szerint uniós jogba ütköző adófajta miatti pereket. Az eredeti elképzelések szerint csupán 2008-ban vezették volna ki ezt az adónemet a hazai rendszerből.
Jelenleg az iparűzési adó 50 százalékát lehet leírni a társasági adóalapból, a 2006-ra bevezetendő, már korábban közölt adóváltozások szerint a mérték 100 százalékra módosul – mondta Katona Tamás. Az államtitkár szerint ez a lépés a társasági adónál 10 milliárdos bevételkiesést jelenthet a költségvetési számára
Az iparűzési adót 2007 végéig kivezetjük az adórendszerből, ugyanakkor Katona mindenkit óvott attól, hogy ne fizesse be az iparűzési adót, mivel akkor magatartásából joghátrány származik.
Katona szerint az érintettek, akármennyire is akarják, nem fogják visszakapni az államtól a befizetett iparűzési adót. Az EU, az csatlakozási szerződés aláírásakor ismerte ezt az adónemet, így amennyiben a perek hatására annak eltörlése mellett döntene, akkor sem kötelezi a magyar államot az uniós csatlakozás után befizetett adó összegének visszafizetésére –tette hozzá Katona.
„Itt vagyunk, itt is akarunk maradni, és az ország kénytelen elviselni minket, akár istenek vagyunk, akár nem”
Száz éve jelent meg az Út Indiába, az idegenség és a kommunikációképtelenség máig érvényes, nagy regénye. Milyen illúziókkal számol le E. M. Forster, ez a hallgatag, rejtőzködő angol?