A Kelet-Közép Európában lezajlott rendszerváltást követően a régió kis-és középvállalkozásai számára a pénzügyi források elérése meglehetősen nehézkes. Az együttműködő szervezetek korábbi tapasztalataiból kiderül, hogy a régiókban működő finanszírozási lehetőségek nem ösztönzik kellőképpen a vállalkozások megalakulását, mivel túl nagy kockázatot látnak bennük.
A SEED-REG legfőbb célkitűzése, hogy a régiók közötti tudás- és tapasztalatcsere révén, olyan úgynevezett ‘seed-capital’ alapok jöjjenek létre, amelyek finanszírozzák az új vállalkozások létrejöttét.
Hosszú távon a projekt kidolgozói azt szeretnék elérni, hogy minél több kis-és középvállalat jöjjön létre új munkahelyeket teremtve, és a régiók közti együttműködés eredményeképpen a jövőben is hasznos programok születhessenek, melyek mind az adott országok, mind pedig az egész Európai Unió fejlődéséhez hozzájárulhatnak.
Ennek érdekében a programban részt vevő szervezetek folyamatos felméréseket és elemzéseket végeznek a régiókban, és javaslatokat tesznek a döntéshozóknak arra vonatkozóan, hogy hogyan tudnák javítani a térségek vállalkozásainak pénzügyi helyzetét, illetve milyen új finanszírozási modellek kerülhetnének bevezetésre.
A program 2005. júniusától 2007. májusáig tart, ezalatt a két év alatt a résztvevők – a Közép-Magyarországi Régió, a Brandenburgi Régió, Szlovénia, a csehországi Közép-Bohémia Régió, valamint a görögországi Kentriki – szeretnék kidolgozni a seed-capital alapok konkrét megvalósíthatósági tanulmányait. A projekt összköltségvetése: 830 ezer euró, melyből 622 500-at az Európai Regionális Fejlesztési Alap finanszíroz.

Egymillióan elváltak, kilőtt az angolul beszélők száma, 75 ezerrel több külföldi él Magyarországon
Nemcsak a katolikusok, hanem a reformátusok és az evangélikusok száma is megcsappant. A népszámlálásból kiderült, hogy 1,2 millió nőnek nincs gyermeke, ahogy az is, hogy Budapesten minden harmadik házasra jut egy elvált személy.