Ennek értelmében a törvény kihirdetését – amely elviekben legfeljebb 15 nap – követően a Mavirnak egy darab szavazatelsőbbségi részvényt kell kibocsátania, illetve 15 napon belül a gazdasági tárca köteles a vagyonkezelésében lévő valamennyi Mavir-részvényt a Kincstári Vagyoni Igazgatóság (KVI) részére átadni. Emellett szintén a hatálybalépést követően 30 napon belül a KVI-nek át kell adnia az ÁPV Rt.-nek a szóban forgó részvényeket, amelyek 90 napon belül a Magyar Villamos Művek Rt.-hez kerülnek.
A történet technikailag már június 4-én eldőlt, ekkor fogadta el ugyanis a parlament a privatizációs törvény módosítását, amelyben többek között szerepelt az is, hogy az MVM részesedése a Paksi Atomerőmű Rt.-ben, a Mavirban, valamint az Országos Villamostávvezeték Rt.-ben nem lehet alacsonyabb 99 százaléknál.
A lap által korábban megkeresett szakértők véleménye is igen megosztott volt a kérdés kapcsán. Többen úgy vélekedtek, hogy ezzel a lépéssel megoldható az úgynevezett TSO modellhez szükséges tulajdonviszonyok kialakítása. A TSO, azaz az átviteli hálózattal integrált modell megfelel az uniós előírásoknak, ám kikötés, hogy a vertikálisan integrált rendszerben minden tevékenység külön, önálló cégben működjön. Ezzel szemben több elemző úgy vélekedett, hogy a piac bármely meghatározó szereplője alá rendelt rendszerirányító vélhetően minden lehet, csak független nem. Olyannyira, hogy a Gazdasági Versenyhivatal is vizsgálta korábban a gazdasági és a pénzügyi tárca e témában közigazgatási egyeztetésekre küldött anyagát.
„Itt faji kérdések nem voltak, nincsenek és nem is lesznek” – válaszok helyett egy Porsche Cayenne-t találtunk Nógrádmegyeren
Harmincnégy év után leváltották a polgármestert Nógrádmegyeren. Utódja egy üres hivatalba érkezett, miután váratlanul az összes köztisztviselő távozott.