Gazdaság

Ilyen francia villát lopott össze a korrupt pártelnök

Bo Xilai franciaországi villája (kínai)
Bo Xilai franciaországi villája (kínai)

A 400 négyzetméteres, öt hálószobás rezidencia Cannes-ban található. Több kül- és beltéri úszómedence, többszintes garázs és egy négyezer négyzetméteres kert is tartozik hozzá.

Csaknem hétmillió euróért (2,2 milliárd forintért) kínálják eladásra az egykor Kína lehetséges következő elnökei között emlegetett, de korrupció miatt bebörtönzött Po Hszi-laj volt csungkingi pártvezér franciaországi villáját – közli a hétfői kínai sajtó az MTI tudósításában.

 

A 400 négyzetméteres, öt hálószobás rezidencia a dél-franciaországi Cannes legexkluzívabb üdülőövezetében található. A hegyoldalba épült nyaraló a Földközi-tengerre néz, kül- és beltéri úszómedencével, többszintes garázzsal és egy négyezer négyzetméteres kerttel is rendelkezik – derül ki a Fine&Country ingatlanügynökség leírásából. A Global Times kínai lap értesülései szerint a környék házainak átlagos négyzetméterára 6 ezer euró körül alakul, Po egykori villáját 6,95 millió euróért kínálják vételre.

A többek közt kenőpénzek elfogadása, korrupció és házasságtörés miatt életfogytiglani börtönbüntetését töltő volt csunkingi pártvezér villáját a pekingi hatóságok a tavalyi perben elkobzásra ítélték, az ugyanakkor jogilag nem a Po-család tulajdonát képezi. A nyaralót Po Hszi-lajnak a Neil Heywood brit üzletember meggyilkolásáért szintén életfogytig tartó büntetését töltő felesége, Ku Kaj-laj nevében 2001-ben egy családhoz közel álló üzletember, Hszü Ming vásárolta meg, s Ku asszonynak segítve azt egy ideig maga Heywood kezelte.

 

A villát fenntartó cég jogi képviselője a hivatalos dokumentumok szerint Csiang Fong Dolby, egy Kína-szerte ismert volt televíziós műsorvezető. A 2013-as tárgyaláson a villát Po Hszi-laj “fényűző életmódjának” bemutatásául használták, a volt párttitkár ugyanakkor végig tagadta, hogy tudna a tulajdon létezéséről.

Po Hszi-lajt 2013 őszén ítélték életfogytiglani börtönre, fellebbezését két hónappal később utasították el. Bebörtönzését a kínai közbeszéd az elmúlt évek legnagyobb politikai bukásaként említi, korábban a nagy befolyású politikust Kína lehetséges következő elnökei között említették.

Ajánlott videó

Olvasói sztorik