Gazdaság

Az E.ON is beszállna a Déli áramlatba

A Gazprom-féle Déli áramlat magyar szakaszához a Mol mellett az E.ON is szívesen biztosítana gáztárolókat - értesült a Népszabadság. Ehhez kapcsolódóan az orosz-európai gázvezeték mögött álló Gazprom tulajdonrészt is szerezhet a hazai gáztárolókban.

A német E.ON 2004-ben vásárolta meg a Moltól az összes, 3,4 milliárd köbméter gáz föld alatti raktározására alkalmas hazai területet. A Gazprom által Európába tervezett Déli áramlat természetes magyar partnereként sokáig a Molt tartották számon. Ám a Déli áramlat magyar szakaszáról szóló, ez év eleji kormányközi megállapodásból a Molt már kihagyták – emlékeztet a lap.

A Népszabadság forrásai szerint ha sok hazai tárolós cég verseng a Gazprom kegyeiért, az orosz cég akár tulajdonrészt is kérhet választásáért cserébe. Legutóbb egy nemzetközi ügylet részeként merült fel, hogy az E.ON esetleg kisebbségi részt adna a Gazpromnak a magyar tárolócégből. Erre sokáig az orosz gáztársaság is nyitottnak mutatkozott, ám a terv végül kútba esett. A lapnak egyik érintett cégnél sem nyilatkoztak.

Ajánlott videó

Nézd meg a legfrissebb cikkeinket a címlapon!
Olvasói sztorik