A kormány által támogatott és megszavazott módosított javaslatok eredményeképpen a társasági adó előirányzat 3 milliárd forinttal 537 milliárdra, a különadó előirányzat 1 milliárd forinttal 194,3 milliárd forintra csökken.
Ugyancsak 23 milliárd forinttal kisebb előirányzattal került be a költségvetésbe a személyi jövedelemadó, amelynek összege így 2 062,4 milliárdra módosult, a lakossági illetékbevételek 8 milliárddal 128,4 milliárd forintra zsugorodnak.
Ellentételként a parlament megszavazta a cégautó adóját, amely 27 milliárd forint többletbevételhez juttatja a költségvetést.
A módosító javaslatok között kormányzati támogatással az Országgyűlés 450 milliárdról 900 milliárd forintra emelte a Garantiqa Hitelgarancia Zrt. költségvetési keretét.
Magyar Bálint (SZDSZ) 189 igen és 188 nem szavazat mellett elfogadott módosító javaslatai a közoktatási hozzájárulások emelését eredményezik az önkormányzatoknál, ami a kapcsolódó indítványok nyomán 3,6 milliárd forint kiadási többletet jelent a költségvetésben.
A kormány által nem támogatott módosító javaslatok közül Varga Józsefét (Fidesz) szavazategyenlőség mellett, Áder János házelnök igen szavazatával elfogadott indítványai a roma telepeken élők lakhatási és szociális integrációs programját segítik, összesen 1 milliárd 60 millió forint összeggel, miközben a Szociális és Munkaügyi Minisztérium dologi kiadásait hasonló összeggel csökkentik.
A Magyar Bálint által javasolt és elfogadott módosító javaslatok összesen átmenetileg mintegy 3,6 milliárd forinttal növelhetnék a költségvetés már megszavazott 660 milliárd forintos hiányát. Ebben a helyzetben a gyakorlat az, hogy a költségvetés december 15-i végszavazására a pénzügyminiszter koherencia elhárító módosító indítványt tesz, amelynek eredményeképpen “visszaáll” a 660 milliárd forintos, már megszavazott költségvetési hiány.