Az MFB vezérigazgatója, Erős János az aláírást követően elmondta, hogy „két egyenrangú, bár nem azonos tőkeerejű bank kötött szerződést olyan időszakban, amikor a nemzetközi pénzpiaci válság következtében a bankközi és a nemzetközi banki együttműködés feltételei nehezebbé váltak.”
A vezérigazgató a megállapodás létrejöttének pozitív üzenetértékén túl kiemelte, hogy az kölcsönös előnyökkel jár mindkét fél számára. „A kínai partnerrel közös társfinanszírozás révén új lehetőségek nyílnak a hazai fejlesztésekhez szükséges források bevonására, a két ország közötti dinamikus együttműködés további elmélyítésére” – hangsúlyozta Erős János.
Kína a világgazdaság egyik leghatalmasabb és továbbra is nagyon dinamikusan fejlődő gazdasága, amely több mint kétezermilliárd dolláros devizatartalékkal rendelkezik. Ennek jelentőségét a nemzetközi pénzügyi válság különösen felértékelte.
A China Development Bank nevében a szerződést aláíró Liu Bing, közép-európai projektfejlesztésért felelős csoportvezető megerősítette, hogy vizsgálják a nagyobb volumenű projektekben való társfinanszírozási lehetőségeket, a magyarországi fejlesztési hitelprogramok forrástámogatását, illetve az MFB portfóliójába tartozó egyes projektek közvetett szindikált hitelekkel való finanszírozását.