A kormányfő mintha csak demonstrálni akarná, hogy van legalább egy olyan terület, ahol rendben, napi konfliktusok és politikai csatározások nélkül mennek a dolgok, ahol nem kell sem az ellenzékkel, sem saját apparátusával, sem pedig saját pártjával konfrontálódnia elképzeléseinek megvalósítása érdekében.
A politikával jobbról is, balról is átitatott Járai-éra után a kormányfő látványosan mutatja: ő más, mint a Járait jelölő Orbán, ő nem a politikából jött elnököt választott, s ráadásul olyat, aki a jelenlegi ellenzéknek is elfogadható. A jegybank mintha a kormányzat mintaiskolája, bemutatóterme lenne: lám-lám, tudjuk mi simán, konfliktusok és kisiklások nélkül is intézni az ország ügyeit.
Simor jó partner ehhez, neki is szüksége van a békés viszonyra. A monetáris tanács (MT) átalakítására irányuló javaslata nyilvánvalóan Gyurcsánnyal egyeztetett lépés volt, máskülönben nem került volna a bejelentéstől számított szűk egy hónapon belül az Országgyűlés elé a jegybanktörvény Simor által szorgalmazott módosítása. Ennek értelmében az MT létszáma legfeljebb 7 fő, s automatikusan tag a két alelnök. Ezek egyike Karvalits Ferenc, a másik alelnöknek pedig Simor a hét elején Király Júliát, a Nemzetközi Bankárképző Központ vezérigazgatóját jelölte. Utóbbinak szakmai tudását és függetlenségét nehéz lenne kétségbe vonni, neve korábban felkerült a jegybankelnöki posztra esélyesek listájára is. Nincs kétség a felől sem, hogy ő is a kormányfővel előre egyeztetett jelölt, s valószínű az is, hogy a piaci szereplők is bizalommal fogadják személyét.