A társaság által felszámítható kamatláb megállapításának módját jogszabály rögzíti: a DK a forrásköltségen felül kockázati prémiumot és működési költséget számolhat fel. Őri András, a DK kommunikációs igazgatója elmondta: az átlagos forrásköltség ugyan 25 bázisponttal, 5,8 százalékról 6,05 százalékra emelkedett az elmúlt félévben, ám ezt kompenzálta a működési költségek ugyancsak 25 bázispontos, 1,63 százalékra való mérséklődése.
A költségek csökkenése Őri szerint a finanszírozotti kör bővülésének köszönhető: a mostani tanévben mintegy 20 ezer új hitelfelvevő lépett be.
A korábbi években a DK nem mindig tudta a működési költséget érvényesíteni a kamatban, ezért elhatárolta a költségek egy részét. Ebből most le tud dolgozni valamennyit az előírt minimumnál kicsit magasabb költség érvényesítésével. A felszámolható kockázati prémium mértékét egy tanulmányi évre állapítja meg a független kockázatbecslő, így annak mértéke nem változott, 1,82 százalék.
Az államilag támogatott képzésben részt vevő hallgatók jelenleg szemeszterenként legfeljebb 150 ezer, a költségtérítésben részt vevők pedig szemeszterenként 200 ezer forint hitelt vehetnek fel. A DK által kihelyezett hitelek állománya mintegy 118 milliárd forint, ami a kamatokkal együtt mintegy 125 milliárd forintra rúg.