Gazdaság

A Telekom 4 milló eurós átalakításba kezd

A Magyar Telekom Rt. vállalatirányítási rendszerének (ERP) gyökeres átalakítását az SAP végezheti. A csütörtökön aláírt szerződés nagyságrendje és mérete az év legnagyobb magyarországi ERP rendszerintegrációs beruházása – áll az SAP közleményében.

A T-Mobile Magyarország Rt. és a Magyar Telekom Rt. összeolvadásának következményeként szükségessé vált az üzleti folyamatok, informatikai rendszerek, szabályzatok további egységesítése a Magyar Telekom Csoporton belül. A meghívásos pályázaton részt vevő vállalatok ajánlatainak kiértékelése után a pályázó cégek közül az SAP Hungary Kft. került ki győztesen. A év legnagyobb magyarországi ERP rendszerintegrációs beruházásának titulált projekt értéke mintegy 4 millió euró lesz – tudta meg a FigyelőNet.


A Magyar Telekom Rt. célja az úgynevezett backoffice-folyamatokhoz kapcsolódó informatika egységesítése, illetve a T-Mobile Magyarország korábbi vállalatirányítási rendszerének cseréje.


A teljes körű folyamatfelmérést és az üzleti folyamatok újraszervezését követően a projekt kiterjed a beérkező számlákkal kapcsolatos tevékenységek teljes körű kezelésére, az adózási és a „treasury” folyamatokra, az utalásokra, a házipénztár kezelésére, a beruházások menedzselésére, a kontrolling-, a beszerzési, a készletvezetési folyamatokra és funkciókra, az értékesítés és a nem alaptevékenységhez kapcsolódó számlázási tevékenység támogatására, a humántőke-menedzsmentre, a beszállítói kapcsolatok kezelésére, az elektronikus beszerzési folyamatokra, valamint interface kapcsolatok kialakítására a meglévő szigetrendszerekkel – közölte az SAP.


A szerződés értelmében a Magyar Telekom Nyrt. meglévő SAP integrált vállalatirányítási rendszerét új, SAP ECC 5.0 verziószámú rendszerre cserélik, valamint kiterjesztik a Magyar Telekom Nyrt. kilenc leányvállalatára és a március 1-jén a Magyar Telekomba beolvadt T-Mobile Magyarországra is. Az megaprojektnek 2007 január 1-re kell elkészülnie.

Ajánlott videó

Olvasói sztorik