Az intézet szerdán nyilvánosságra hozott prognózisában a januárival megegyezően 2006-ra 2,3 százalékos éves átlagos inflációt jelez előre.
Az államháztartás idei hiánya a GKI szerint a GDP 5,7 százaléka lesz. A januári előrejelzésben a deficitet a GDP 4-5,5 százalékára tették, ám akkor a nyugdíjpénztári befizetések nélkül, a most közölt prognózisban pedig már azokkal együtt számították.
Válság fenyeget?
A választások után szeptemberig van ideje az új kormánynak a szükséges reformok megkezdésére és a GDP 1-1,5 százalékát kitevő egyensúlyjavító intézkedések meghozatalára, hogy ne alakuljon ki gazdasági veszélyhelyzet – mondta a GKI Gazdaságkutató Rt. elnöke.
Vértes András az intézet 2006-os nemzetgazdasági előrejelzését ismertető tájékoztatóján kijelentette: az elkerülhetetlen kettős lépések várhatóan nem vezetnek életszínvonal-csökkenéshez.
