A Pannonplast a harmadik negyedévre 13,2 milliárd forintos, a tavalyi értéket 28 százalékkal meghaladó árbevételt mutatott ki. A vállalat közvetlen oroszországi kivitele nem képvisel jelentős arányt, ám közvetve – a régióba exportáló vevők csökkenő megrendelésein keresztül – kisebb mértékben azért érintette a válság a társaság csomagolóanyagokat készítő leányvállalatait. Az export részaránya – egy év alatt 4,4 százalékponttal növekedve – 36,5 százalékos volt, a kivitel kétharmada továbbra is a nyugat-európai piacokra kerül. Az értékesítés közvetlen költsége az alapanyagok alacsony világpiaci árának köszönhetően az árbevételnél kisebb ütemben emelkedett, így a bruttó fedezeti hányad a június végi értéket 1,5 százalékponttal meghaladta, s 33,7 százalékot ért el. (Azzal együtt, hogy a leányvállalatok egy része piacszerzési céllal bevezető árakat alkalmazott, ami természetesen negatívan befolyásolta a fedezeti szintet.)
A szeptember végéig a vállalat által elért 1,6 milliárd forintos üzemi eredmény 41,5 százalékkal haladja meg a bázist. A pénzügyi nyereség 11 százalékkal visszaesett, hiszen a beruházások természetszerűleg a felhasználható szabad pénzállomány csökkenésével járnak együtt. A pénzügyi profitot a tagvállalatok által felvett hitelek is apasztották. Az 1,7 milliárd forintos nettó eredmény 20 százalékkal magasabb a tavalyi megfelelő adatnál.
A befektetőket nem is az előbb közölt számok, hanem inkább az kedvetleníthette el, hogy a menedzsment véleménye szerint a várakozásoknál kisebb nyereséggel kell kalkulálni. Emiatt a tavasszal beharangozott kötvény- vagy részvénykibocsátással megvalósuló forrásbevonás is későbbi időpontra tolódik el, ami a beruházások lassulását okozhatja.
A társaság az utóbbi időben három nagyszabású invesztíció megvalósulásáról adott számot. A Moldin Kft. zöldmezős beruházása 1,3 milliárd forintot igényelt, az üzem októberben kezdte meg a monitorházak előállítását a Philips számára. A szintén zöldmezős Tu-Plast 1,1 milliárd forintot igényelt, az ott előállított tubus termékcsalád a külpiacokon is versenyképes lehet. Mindkét vállalat 50 százalékos adómentességet élvez 5 éven keresztül, s a Pannonplast hosszú lejáratú kamatmentes hitelt és vissza nem térítendő támogatást is kapott e beruházásokra. A műanyag csomagolóeszközöket gyártó kijevi Interagropakban a Pannonplast 51 százalékos részesedést birtokol; e tulajdoni hányad háromnegyedét a régebbi gépeinek apportjával szerezte.
