A tanulmányt a bloomingtoni Indiana University munkatársa Kelly Ann Doran jegyzi, aki az eredményeiről telefonon számolt be a Reuters-nek.
Bár az elmúlt években javult a helyzet az Egyesült Államokban, de még így is nálunk a legmagasabb a fiatalkori terhességek aránya a nagy nyugati országok között.
– mondta Doran, majd hozzátette, hogy ez egy hatalmas probléma és minél hamarabb meg kell találniuk az okát, hogy miért vállalják be a fiatalok a kockázatos szexuális együttléteket.
Doran és a kollégái összesen 4079 férfi és 4059 női mintát vizsgáltak meg, az adatokat egy 1997 óta működő adatbázistól kapták, ahol az alanyok életét 12 és 16 éves koruktól végig követték egészen 25 és 31 éves korukig. A kirívó esetektől eltekintve szinte az összes alany a 15. születésnapja előtt fogyasztott alkoholt, az első szexuális együttlét pedig átlagosan 16 éves kornál következett be.
Dr Ariella Deutsch, a Sanford Research kutatója szerint a rendszer ott hibázik, hogy ezeket a problémákat külön próbálják meg kezelni, külön csoportok vannak a korai alkoholfogyasztás visszaszorítására, külön foglalkoznak a drogok veszélyeivel, és megint csak külön a kockázatos szexuális együttlétekkel. Deutsch ezzel szemben azon a véleményen van, hogy ezek a problémák mind összefüggnek, és egymástól nem elkülöníthető dolgok.
A leghatásosabb az lenne, ha egységesen tudnának fellépni ellenük.
– zárja mondandóját Dr Deutsch.