A férfiaknak és a nőknek ugyanannyi erogén zónája van, a “legnépszerűbbek” pedig a nemi szervek, a fülek, a comb belső része és az ajkak. De nézzük, mit érdemes még tudnunk ezekről az érzékeny területekről.
1. Kétféle erogén zóna létezik: a specifikus és a nem-specifikus. Ez utóbbiak közé azok tartoznak, amelyek amúgy “normálisak”, de azért sok idegvégződés vagy szőrtüsző található rajtuk. Ilyen a nyak, a karok oldalrésze, a fülcimpa, illetve az “oldalunk”, vagyis a test oldalsó részei.
Kép forrása: Thinkstock
2. A specifikusan erogén zónák közé tartoznak azok a területek, ahol a bőr és a nyálkahártya találkozik, gyakorlatilag a nemi szervek tájékán lévő bőr. Ilyen például a szeméremajak, a hímvessző makkja, a klitorisz, a gát és az anális régió. Alapjában véve ezeket szokták erogén zónáknak nevezni, amelyek közvetlenül szexuális izgalmat váltanak ki. Ezeknél az idegek közelebb vannak a bőr külső felszínéhez.
3. Közhely, de erogén zóna a Nerve.com szerint az agy is. Minden erotikus érzés az agyban kezdődik.
4. A nők 81,5 százaléka tartja erogén zónának a melleit és a mellbimbóit. A férfiaknál ez az arány csak 51,7 százalékos.
5. A tudomány szerint a férfiaknak ugyanakkor éppen annyi erogén zónája van, mint a nőknek.
Még többet szeretne tudni? Olvassa el a folytatást a Házipatika oldalán!