Aki rendszeresen jár kozmetikushoz, tudja, hogy az arckezelések első lépése (az arctisztítás után) az arcbőr gőzölése. Ez ugyanis felpuhítja az arcbőrt, megnyitja a pórusokat, ezáltal könnyebb lesz kitisztítani azokat. Ugyanakkor frissít is, mert fokozza a vérkeringést – írja a Házipatika.com.
Szerencsére nem kell mindig felkeresni a szépségszalont, ha szeretnénk élvezni a gőz pozitív hatásait. Otthonunkban is alkalmazhatjuk ezt a módszert – sőt érdemes is hetente legalább egyszer időt szakítani rá!
Az arcgőzölés pozitív hatásai
A gőz hatása, hogy fokozza a verejtékezést, egészen mélyen kitisztítja a pórusokat és segíti a szervezetünkben felgyülemlett salakanyagok távozását. Fellazítja az elhalt hámsejteket, amik ilyen módon már könnyen eltávolíthatóak. Mivel megnyitja a pórusokat, könnyebben kinyomhatóvá válnak a pattanások, mitesszerek is.
Nem ajánlott a gőzölés bizonyos esetekben: ha nagyon érzékeny vagy hajszáleres a bőrünk, mert súlyosbítja a tüneteket. Mindenképpen kerüljük az arctisztítás ezen fajtáját, ha leégtünk a napon, vagy ha valamilyen gyulladás van bőrünkön.
Hogyan gőzöljünk?
Ma már kaphatóak speciális “arcszauna” készülékek, akár otthoni használatra is, de szinte ugyanolyan hatásos, ha egy forró vizes edény fölé hajolunk, és fejünkre egy nagyobb törölközőt teszünk. A víz ne legyen lobogó! A vízbe tehetünk gyógyteát (kamillát vagy zsályát), de 10-15 csepp illóolajt is.
Legyünk óvatosak! A tálat vagy edényt mindenképpen stabil felületre tegyük és ne gőzöljünk tíz percnél többet. Arra is figyeljünk, hogy ne hajoljunk túlságosan közel a tálhoz.
Milyen illóolajokat használhatunk? A normál bőrre ajánlott a rózsa, a kamilla, a geránium. Száraz bőrre alkalmazható illóolajok a levendula, a neroli, a jázmin és a szantálfa olaja. Zsíros vagy kombinált bőrre javasolt a cédrus, a borókabogyó, a teafa, az ilang-ilang és a grapefruit. Zsíros vagy kombinált bőrre alkalmazható virágvíz: verbéna, varázsmogyoró, narancsvirág és búzavirág.