Élet-Stílus

Tévhitek az influenzaoltásról

oltás (oltás, injekciós tű, )
oltás (oltás, injekciós tű, )

A Házipatika utánajárt, miért nem oltatjuk be magunkat.

A nátha és influenza csúcsidőszakának közeledtével a gyógyszergyártók mozgalmas influenzaszezonra készülve a tavalyinál több adagot állítanak elő az influenza elleni oltóanyagból.

Az amerikai Nationwide Children’s Hospital orvosa, Dennis Cunningham elmondta, hogy az influenzás időszak mindig megnöveli a betegek létszámát az intézmény sürgősségi és fertőző osztályain, pedig sokan viszonylag egyszerű óvintézkedésekkel megelőzhetnék a megbetegedést. A szakember szerint részben az a baj, hogy számos tévhit kering az influenza elleni védőoltással kapcsolatban, ezért sokan elszalasztják az alkalmat a betegség megelőzésére. Cunningham a következő tévhiteket említette:

1. tévhit: Az influenza elleni oltástól influenzásak lehetünk.

“Valószínűleg ez a legelterjedtebb tévhit az oltással kapcsolatban, pedig egyszerűen nem igaz” – állítja a szakértő. Az oltóanyagtól néhány enyhe tünet, például némi fájdalom és az oltás helyén egy kis nyomásérzékenység jelentkezhet, de ez csak azt jelzi, hogy a vakcina működik. Arról árulkodik, hogy a szervezet megfelelően reagál az oltóanyagra. Cunningham úgy véli, különösen fontos, hogy a gyerekek megkapják a védőoltást, mert ők a legnagyobb influenzahordozók, és beoltásukkal nagyon sok embert meg lehet védeni.

2. tévhit: Az influenza védőoltás beadásával meg kell várni a hideget.

“Néhányan attól tartanak, hogy ha túl korán adatják be az oltást, elmúlik a hatása, mire elérkezik a tél. Valójában azonban még az augusztusban beadott védőoltás is védettséget ad az egész influenzás időszakra” – magyarázza Cunningham.

Ha kíváncsi, sokan még miért ódzkodnak az oltástól, kattintson ide.

Forrás:

Négy tévhit az influenzaoltásról (Házipatika)

Ajánlott videó

Olvasói sztorik