Bár a fogkrémet a többség elsősorban a fürdőszobában használja, az összetevőinek hála hasznos segítő lehet akár azon kívül is. Tudták ezt a nagyszüleink is: a befeketedett, idős ezüstöknek egy puha fogkefével és némi fogkrémmel – márkától teljesen függetlenül – vissza tudták adni akár az eredeti ragyogását is.
Most összeszedtünk néhány olyan területet, ahol a fogkrém – eddig még nem, most viszont – bizonyíthat.
1. Nem kell többet izgulni az üvegasztal miatt
Eltüntethetetlen, apróbb karcok? Állandó harcot kell vívni azért, hogy családtagjainkat, vendégeinket rávegyük az alátét használatára, hogy a pohár ne hagyjon nyomot? Nos, úgy tűnik ennek vége, mert itt a megoldás, amiről eddig kevesen hallottak.
Ha az ujjunk hegyével bedörzsöljük a karcos felületet egy kis fogkrémmel és pár perc múlva, ha megszáradt, a felesleget egy konyharuhával letöröljük, eredeti pompájában kapjuk vissza az üvegasztalunkat, hála a fogkrémben lévő kalciumrészecskéknek.
2. Hajfestés után…
Olykor megesik, hogy az otthoni hajfestés után nem csak a hajunk, hanem a fejbőrünk is festékes marad. A nyomok eltüntetésére is hatásos lehet a fogkrém: egy borsónyi mennyiséget a fejbőrön eldörzsölve eltávolíthatjuk a kellemetlen nyomokat.
3. Méhcsípésre
Szinte azonnal érezni fogjuk a hatást, mert a krémben olyan lúgok vannak, amik azonnal semlegesítik a méregben lévő savakat. A bőrre száradt fogkrém amellett, hogy csökkenti a fájdalmat, ráadásul megóvja a sebet a fertőzéstől és gyorsítja a gyógyulást azzal, hogy megóvja azt a nedvességtől.
4. Fűfoltra
A piszkos ruhára még mosás előtt érdemes felvinni a fogkrémet, mert a benne lévő nátrium-szulfát oldja a fű színét adó klorofilt, így könnyebben eltünteti a foltokat.