Phelps legyőzte Lochte-t

Az amerikaiak úszósztárja, Michael Phelps 100 méter pillangón legyőzte szintén klasszis honfitársát, Ryan Lochte-t az austini GP-versenyen.

A világ jelenlegi két legjobb férfiúszójának párharcát 100 méter pillangón Michael Phelps nyerte 52.53 másodperccel az 53.65-tel célba érkező Ryan Lochte ellen Austinban.

A 2012-es londoni olimpiára készülő, olimpiai és világbajnoki címek garmadájával rendelkező amerikaiak „különmeccse” ugyanakkor elmaradt 200 méter gyorson, miután Phelps nem kis meglepetésre nem jutott be a szám A döntőjébe a Grand Prix-viadalon.

A szakértők szerint Lochte Londonban megismételheti Phelps Pekingben elért nyolc aranyérmes olimpiai rekordját. Lochte kétszeres ötkarikás győztes, Athénban a 4×200-as gyorsváltó váltóval nyert, majd négy évvel később Kínában 200 háton diadalmaskodott.