Élet-Stílus

Az év legjobbjai: Polgár Judit 15. sikere

admin
admin

2010. 12. 06. 11:18

Az MTI Sportszerkesztőségének felkérésére a hazai szövetségek - ahogy 1964 óta minden esztendőben - idén is megjelölték, hogy sportágukban kik voltak az év legjobb versenyzői.

Az idei győztesek közül kiemelkedik 15. sikerével a sakkozó Polgár Judit, valamint a sífutó Tagscherer Zoltán, aki 13. alkalommal végzett az élen szakszövetség döntése alapján.

Gyenesei Leila harmadszor lett az első a női öttusázók között, ez már azért is érdekes, mert ő korábban aquatlonban és sífutásban is kiérdemelte az év legjobbja címet. Nem sportágat, de szakágat váltott Risztov Éva, aki visszatérése után hosszútávúszásban bizonyult a legjobbnak. A tavalyi elsők közül egyébként 46 sportoló védte meg címét.

Az alábbi névsorban a versenyző klubja mellett az eddigi „győzelmei” száma szerepel.

Amerikaifutball:
Ágota Balázs (Bp. Wolves) 1.

Asztalitenisz:
Jakab János (Borussia Düsseldorf) 4.
Tóth Krisztina (FSV Kroppach) 12.

Autósport:
Michelisz Norbert (gyorsasági, Zengő Motorsport Kft.) 2.
Tuzson Attila (gokart, 2005-Visual SE) 1.
Pikó Zsuzsa (rali-navigátor, ASI Rallye Club) 1.

Atlétika:
Kiss Dániel (Ikarus BSE) 1.
Papp Krisztina (UTE) 3.

Baseball/Softball:
Illés Imre (Szentendre Sleepwalkers) 1.
Balatoni Krisztina (H. Astros) 7.

Birkózás:
Hatos Gábor (HVSE) 1.
Sastin Mariann (Vasas SC) 6.

Búvársport:
Vilhelm Szilárd (Mátrai Erőmű Búvárklub, uszonyos) 3.
Székely Lilla (BÁCSVÍZ KVSC, uszonyos) 1.
Balázs Péter (Amphora Búvárklub, tájékozódási) 8.
Bognár Bernadett (DVCSH UBSE, tájékozódási) 3.

Cselgáncs:
Ungvári Miklós (MTK-Erzsébetváros) 4.
Mészáros Anett (BHSE) 6.

Erőemelés:
Nagypál Krisztina (Ducsai-Eötvös SE, fekvenyomás) 2.
Kovács Ferenc (Orosházi Toldi SE, fekvenyomás) 2.
Szabó Ágnes (Orosházi Toldi SE, erőemelés) 4.
Mikula Norbert (Ducsai-Eötvös SE, erőemelés) 1.

Evezés:
Galambos Péter (Vác Városi Evezős Club) 1.
Szabó Katalin (Vác Városi Evezős Club) 2.

Fallabda:
Krajcsák Márk (Pro Squash Akadémia-Griff SE) 8.
Szombati Edina (Rózsadombi Squash Egyesület) 4.

Golf:
Kővári Dániel (Old Lake Golf and Country Club) 1.
Szurovszky Zsófia (Pannónia Golf and Country Club) 2.

Gyeplabda:
Ficzere Zsombor (Rosco SE) 1.
Suszter Zsófia (ARES Hockey Club) 1.

Hosszútávúszás:
Gercsák Balázs (A Jövő SC-Veolia) 4.
Risztov Éva (Debreceni Sportszolgáltató Kft.) 1.

Íjászat:
Buzás Károly Zoltán (Ráckevei Íjász SE) 1.
Bognár Fanni (Delta Íjász Egyesület) 1.

Jégkorong:
Ladányi Balázs (SAPA Fehérvár AV19) 3.
Medgyes Dorottya (UTE-Marilyn) 1.
Kiss Ákos (inLine, Győri ETO HC) 1.

Kajak-kenu:
Kammerer Zoltán (kajak, Győri Graboplast VSE) 3.
Vajda Attila (kenu, Démász-Szeged) 4.
Janics Natasa (kajak, Démász-Szeged) 4.

Karate:
Horváth Éva (MTK) 1.
S. Kovács Ádám (MTK) 8.
Kerékpár:
Szoboszlai Patrik (BMX,Lőrinc 2000 SE Budapest) 1.
Kusztor Péter (országúti, Atlas Personal) 2.
Fáy Krisztina (országúti és pálya, Contact SE) 1.
Szalontai Sándor (pálya, BVSC) 1.
Burucki Szilárd (terep, Magellán-Kőbánya TC) 2.

Kézilabda:
Iváncsik Gergő (MKB Veszprém) 1.
Pálinger Katalin (Győri Audi ETO KC) 3.

Kick-box:
Jároszkievicz Krisztián (Király Team) 1.
Hanicz Nelly (Békéscsabai Lakótelepi SE) 1.

Korcsolya:
Darázs Péter (rövidpályás gyorskorcsolya, Jászberényi SE) 1.
Heidum Bernadett (rövidpályás gyorskorcsolya, Sportország SC) 2.

Kosárlabda:
Horváth Ákos (Szolnoki Olaj) 1.
Fegyverneky Zsófia (Pécs 2010) 1.

Labdarúgás:
Dzsudzsák Balázs (PSV Eindhoven) 1.
Jakabfi Zsanett (VfL Wolfsburg) 3.
Gyurcsányi Zsolt (futsal, Rába ETO Futsal Club) 3.
Dombai-Nagy Anett (futsal, Vesta Persecutor és 3S) 1.
Fekete Viktor (strand, Goldwin Plusz Lőrinci) 2.

Lovassport:
Lázár Zoltán (fogathajtás, Lázár Lovaspark) 5.

Motorsport:
Solymosi György (enduro, Tokodi Motorsport Egyesület) 1.

Műugrás:
Hajnal András (Szolnoki HSE) 5.
Barta Nóra (BVSC-Zugló) 9.

Ökölvívás:
Bacskai Balázs (Vasas Süllős SE) 1.
Kovács Mária (Pécsi VSK) 6.

Öttusa:
Marosi Ádám (Bp. Honvéd SE) 2.
Gyenesei Leila (Alba Volán SC/Kaposvári Építők) 3.

Rögbi:
Garin Gabriel (XV, SZVISE Battai Bulldogok) 1.
Bán Gergő (7,s, SZVISE Battai Bulldogok) 1.
Gyolcsos Mária (Fehérvár RC) 2.

Röplabda:
Tóth II Gábor (Kalo-Méh Kecskemét) 1.
Sándor Renáta (BSE) 1.

Sakk:
Almási Zoltán (Honvéd-Balázs Diák) 6.
Polgár Judit (Aquaprofit NTSK) 15.

Sí:
Bene Márton (férfi alpesi sí, Fullsport SE) 3.
Berecz Anna (női alpesi sí, Fullsport SE) 5.
Tagscherer Zoltán (sífutás, Vasas SC) 13.
Viczián Vera (sífutás, Vasas SC) 3.
Tagscherer Imre (sílövészet, Vasas SC) 10.
Pungor István (síugrás, Kőszegi SE) 1.

Sportlövészet:
Sidi Péter (Komárom-Olimpia SE) 7.
Csonka Zsófia (Pécsi VLK) 2.

Súlyemelés:
Baranyai János (Nyíregyházi VSE) 2.
Magát Krisztina (BKV Előre SC) 3.

Szektorlabda:
ifj. Farkas Gábor (szektorlabda szakág, Tiszavasvári SE) 1.
Horváth Imre (12 érintéses szakág, MTK) 3.

Szinkronúszás:
Kiss Szofi (H2O) 2., Czékus Eszter (Alfa SC) 1.

Szörf:
Nikl András (Magyar Szörf Akadémia) 1.
Detre Dia (Kenese Marina Port/BYC) 6.

Szumó:
Líbor Dezső (Szolnoki MÁV SE) 4.
Makai Erika (Szolnoki MÁV SE) 2.

Tájfutás:
Lenkei Zsolt (Tipo TKE) 1.
Gyurkó Fanni (OSC) 1.

Teke:
Nemes Attila (Zalaegerszegi TK) 1.
Drajkó Gabriella (BKV Előre SC) 3.

Tekvondó:
Tóth Balázs (Tájfun SE) 10.
Kotsis Edina (Budapesti Honvéd SE) 5.

Tenisz:
Balázs Attila (Kiskastély SE) 3.
Szávay Ágnes (MTK) 3.

Tollaslabda:
Tóth Henrik (Multi Alarm SE) 5.
Varga Orsolya (Hajdú Gabona Debreceni TC) 2.

Torna:
Berki Krisztián (torna, UTE) 6.
Tóth Renáta (torna, FTC) 1.
Vass Dóra (rg, Garantiqa Óbuda-Kalász) 2.
Meleg Dóra, Xue Andrea, Vincze Borbála (akrobatika, FTC) 1.
Juhász Zsolt (gumiasztal, UTE) 1.
Demeter Enikő (gumiasztal, UTE) 1.
Roik Zsolt (aerobik, Budaörsi DSE) 2.
Lendvay Dóra (aerobik, Budaörsi DSE) 2.

Triatlon:
Rendes Csaba (TVK Mali Triatlon Klub-Tiszaújváros) 1.
Kovács Zsófia (Gyöngyösi Triatlon Klub) 1.

Úszás:
Cseh László (Kőbánya SC) 6.
Hosszú Katinka (Bajai SVSC) 2.

Versenytánc:
Silvestri Andrea, Váradi Martina (latin-amerikai táncok, Valcer TS, Debrecen) 4.
László Csaba, Mikes Anna (standard táncok és tíztánc, Szilver TSE, Szentes) 5.

Vitorlázás:
Berecz Zsombor (Velencei-tavi Vízisportiskola SC) 2.
Péch Fanni (Winddance Sailing Team) 1.

Vívás:
Boczkó Gábor (BHSE) 3.
Szász Emese (Vasas SC) 1.

Vízilabda:
Madaras Norbert (Pro Recco) 1.
Takács Orsolya (Hungerit-MetalCom-Szentesi VK) 1.

vissza a címlapra

Legfrissebb videó mutasd mind

Hungary's Mate Lekai (C) shoots to score a goal during the group D match of the Men's 2018 EHF European Handball Championships between Czech Republic and Hungary at the Varazdin Arena on January 17, 2018. / AFP PHOTO / Attila KISBENEDEK
Nézd meg a legfrissebb cikkeinket a címlapon!
24-logo

Engedélyezi, hogy a 24.hu értesítéseket
küldjön Önnek a kiemelt hírekről?
Az értesítések bármikor kikapcsolhatók
a böngésző beállításaiban.