Rövidpályás úszó Eb: öt magyar döntős

Öt magyar úszó jutott be a csütörtök délutáni-esti döntőkbe a hollandiai rövidpályás Európa-bajnokság nyitónapján, versenyszámában Verrasztó Evelyn és Jakabos Zsuzsanna ráadásul a legjobb idővel biztosította helyét a nyolc között.

A 15 fős magyar csapatból – Dara Eszter kivételével – mindenki vízbe szállt az eindhoveni uszodában a délelőtti selejtezőkben, s rendre megfelelően teljesített is.

A 200 méteres női vegyesúszásban címvédő Verrasztó esélyeshez méltóan nagy fölénnyel nyerte futamát, összetettben is mindenkit maga mögé utasítva (2:10.06 p), s hasonlóképpen cselekedett Jakabos 200 m pillangón (2:07.49). Utóbbi számban finalista lett még Mutina Ágnes is (2:08.23), aki a negyedik időt érte el, míg az ifjúsági olimpiai bajnok Kapás Boglárka (2:09.91) tizedikként zárt.

Az összesítésben ötödik lett 200 m háton a nyári ifiolimpián szintén aranyérmes Bernek Péter (1:54.41), Verrasztó Dávid pedig 200 m vegyesen produkálta a hatodik legjobb eredményt, így ugyancsak ott van a csütörtöki döntőben (1:57.11).

Az elődöntőbe, vagyis a legjobb 16 közé lépett Molnár Ákos 100 m mellen (59.14 mp), s ezt tette 50 m gyorson mindkét magyar, Takács Krisztián (22.20) és Kozma Dominik (22.21) is, előbbi a 13., utóbbi a 15. pozíció birtokosaként jutott tovább. Nem jött össze viszont a döntő Zámbó Balázsnak, aki 400 m gyorson a 11. helyen végzett (3:48.14 p).

Még gyengébb “mutatókkal” zárta nyitónapi szereplését, ennél fogva nem jutott elődöntőbe a 100 m férfi pillangón próbálkozó négy magyar: a közülük legjobb Hős Péter is csak a 20. (53.34), míg Biczó Bence (54.06) a 26., Pulai Bence (54.08) a 27., Szána Zsombor (55.53) pedig a 35. lett.