Szicíliában is nyert a listavezető Lazio

Továbbra is magabiztosan, négy pont előnnyel vezeti a tabellát az ezúttal Szicíliában diadalmaskodó Lazio.

A kék-fehérek a Samp elleni, nyitófordulóbeli fiaskó óta veretlenek, és négy ponttal vezetik a tabellát a második Inter, és öttel a harmadik Milan előtt. A palermói Renzo Barbera stadionban 25 ezer szicíliai fanatikus, és egy rendkívül motivált hazai csapat várta a listavezetőt. Ennek megfelelően kezdetben be is szorult a Lazio, de első valamire való helyzetéből gólt szerzett, alapjában változtatva meg a játék képét. Az előrehúzódó André Dias kapásból lőtt gólja után megtört a hazaiak lendülete, a vendéggárda pedig kézbe vette az irányítást. Aztán a 77. percben újabb fordulat következett: Damato sípmester leküldte Giuseppe Biavát, a hazaiak pedig eszeveszett rohamozásba kezdtek. A hátralevő negyedórában egyirányú forgalom zajlott a pályán, de az idén bombaformában védő Muslera eszén ezen a délutánon nem lehetett túljárni, így a Lazio három ponttal távozott Palermóból.

Ami a többi mérkőzést illeti: a ráadásban szerzett góllal nyert a Komant kezdőként soraiban tudó Sampdoria, kikapott ellenben a Vass Ádámot csereként foglalkoztató, a Napolit vendégül látó Brescia. Az Udinese két góllal nyert Bariban, és ugyanilyen arányban diadalmaskodott a Bolognát vendégül látó Cagliari is. Parmában gól nem született, de legalább két kiállítást láthattak a nézők: a hazaiaktól Dzemaili, a vendég Chievóból Fernandes hagyta el idő előtt a játékteret.

Parma-Chievo 0-0
Kiállítva: Dzemaili (51.), illetve Fernandes (84.)

Szombaton:
Milan-Juventus 1-2 (0-1)
Gól: Ibrahimovic (82.), illetve Quagliarella (24.), Del Piero (65.)

AS Roma-Lecce 2-0 (0-0)
Gól: Burdisso (62.), Vucinic (76.)
Kiállítva: Totti (77.), illetve Oliveira (78.)

Pénteken:
Genoa-Internazionale 0-1 (0-1)
Gól: Muntari (45.)

Később:
Catania-Fiorentina 20:45

Az élmezőny állása: 1. Lazio 9 mérkőzés/22 pont, 2. Inter 9/18, 3. Milan 9/17, 4. Juventus 9/15 (18:10-es gólarány), 5. Napoli 9/15 (15:11)