Sidi Péter nyert összetettben az EK-döntőn

Sidi Péter megnyerte a nagyöbű sportpuska 3x40 lövéses összetett számát a Plzenben zajló 300 méteres puskás Európa Kupa-döntőben.

A komáromiak világbajnoka a viadal honlapja szerint 1175 körös teljesítménnyel lett aranyérmes, két körrel megelőzve a második svéd Par Sanberget.

A tavalyi évben a világ legjobb férfi sportlövőjének megválasztott Sidi szenzációs formában versenyez idén, a márciusi légfegyveres Európa-bajnokságon szerzett ezüstérme után az augusztusi kvalifikációs világbajnokságon előbb második lett légpuskában, s ezzel olimpiai kvótát szerzett, majd első helyen végzett az ötkarikás játékok műsorán szintén szerepelő kisöbű sportpuska 3×40 lövéses számban és negyedik lett a kisöbű sportpuska fekvő számban.

A 32 éves sportoló október második felében a Világkupa-döntőn fog lőállásba lépni.