Janics tarolt 200 méteren

Két aranyérmet nyertek a magyarok a 200 m-es táv vasárnapi döntőiben a poznani kajak-kenu világbajnokságon.

Janics Natasa címvédőhöz méltó versenyzéssel győzött a kajak egyesek versenyében, s egyben visszavágott Inna Oszipenko-Radomskának, akitől délelőtt, 500 m-en kikapott. Ezúttal az ukrán lett a második.

Janics aztán az eredményhirdetést követően rohant vissza társához, Kovács Katalinhoz, akivel a tíz perccel később rajtoló páros versenyben szintén tavalyi győzelmük megismétlésére készültek. Később kiderült, a szűk időbeosztás nem okozott gondot, ugyanis a magyar duó – sokadszorra igazolva klasszisát – hatalmas fölénnyel nyerte a számot. Kovács ezzel immár pályafutása 29. vb-elsőségét gyűjtötte be.

“Nagyon örülök mindhárom aranyérmemnek, bár az 500 méter egyes ezüstje miatt kicsit csalódott vagyok” – mondta Janics, aki még a később sorra kerülő váltóban is szerephez jut. – „Abban a döntőben nagyon küzdöttem a hínárokkal, az utolsó száz méteren kétszer is beléjük akadtam. Nagyon kihajtottam magam, +meghaltam+ a végére, ezért is volt jó, hogy négyesben aztán a csajok nagyon tolták alám a hajót, szinte alig kellett eveznem. Kétszázon minden remekül ment, egyesben és párosban is nagyon jók voltunk.”

A kenusoknál Kovács Gergely hetedik, Marschalkó Alexandra pedig kilencedik lett 200 m-en. Utóbbi szám először szerepelt a vb programjában.