Egy magyar aranyérem 1000 méteren

Öt érmet, közte egy aranyat szereztek a magyarok a poznani kajak-kenu világbajnokság 1000-es döntőiben.

A szombati nyolc finálé közül hatban volt érdekelt magyar magyar hajó az egykilométeres távon. Kovács Katalin (K-1), Vajda Attila (C-1) és a Kammerer Zoltán, Vereckei Ákos kettős (K-2) futamgyőzelemmel, a Tóth Márton, Mike Róbert kenupáros pedig egy második hellyel került a legjobb kilenc közé a csütörtök délutáni középfutamokból.

A Szabó Gabriella, Csipes Tamara kajakos duó pedig már az előfutamból kvalifikálta magát a döntőbe, míg a kenu négyeseknél a kevés nevező miatt csak fináléra került sor. Kucsera Gábor (K-1) és a férfi kajaknégyes maradt le a döntőről poznani viadalon.

„Több érem is benne van ebben a hat egységben” – nyilatkozta Storcz Botond szövetségi kapitány az előcsatározások után. Nos, egy arany-, három ezüst- és egy bronzérmet szereztek a magyar versenyzők a szombati 1000 méteres döntőkben.

Aranyos lányok (MTI)

Az első helyet az Európa-bajnokságon is győztes Szabó, Csipes kajakos duó szállította óriási fölénnyel nyerve versenyét, míg a címvédő kajakos Kovács Katalin, valamint az olimpiai bajnok kenusunk, Vajda és a Kammerer, Vereckei páros másodikként zárt.

A Tóth Márton és Mike kellemes meglepetést okozva a dobogó harmadik fokára állhatott fel a kenu kettesesek fináléját követően. A Széles Gábor, Varga Dávid, Nagy Péter, Sarudi Pál összeállítású kenu négyes – csakúgy, mint tavaly – hatodik helyen végzett.

Nyilatkozatok

Kovács Katalin:

„Hogy az ember jó teljesítményre legyen képes, ahhoz nem csak fizikálisan kell rendben lennie, hanem lélekben és fejben is. Nekem most a fejben rész hiányzik”

Vajda Attila:

„Boldog vagyok, ugyanakkor kicsit sajnálom is. Csak 48 századon múlott az első hely.”

Vereckei Ákos:

„600-700 méternél belementünk egy hínárbokorba, ez kívülről úgy látszódhatott, hogy jönnek fel ránk a németek, pedig mi lassultunk, nem úgy siklott a hajó, mint addig.”

Kammerer Zoltán:

„Olyan volt, mint amikor a Titanic belement a jéghegybe.”

Tóth Márton:

„Szerettünk volna jól menni, szerencsére ez sikerült is.”

Szabó Gabriella:

„Tamival nagyon jól tudunk együtt versenyezni, kijövünk a pályára és teljesen egy hullámhosszra kerülünk. A verseny az edzésekhez képest szinte már élvezet.”