Élet-Stílus

Öt magyar arany a kajak-kenu világkupán

admin
admin

2010. 05. 29. 17:35

Öt arany-, két ezüst- és egy bronzérmet szereztek a magyar versenyzők a szegedi MOL kajak-kenu Világkupa szombat délutáni programja során, amikor is az 1000 m-es és a női K-4 500 m-es finálékat bonyolították le.

A hazai győzelmek sorát a fél kilométeren világbajnoki címvédő női kajaknégyes nyitotta: Kozák Danuta, Kovács Katalin, Janics Natasa és Benedek Dalma remek hajrával, magabiztosan nyerte versenyét.

A leghosszabb távon a hosszú idő után újra összeült, rutinos Kammerer Zoltán, Vereckei Ákos, valamint a Benedek, Medveczky Erika kajakos, illetve a fiatal, de tavaly óta már Európa-bajnok Sáfrán Mátyás, Sáfrán Mihály kenus duó sikerének tapsolhatott a Maty-éri pálya közönsége. Kammererék mögött a másik magyar egység, Szalai Tamás és Kökény Roland kettőse lett a második, Benedekék mögött pedig Dira Zsófia és Hegyi Zomilla zárt a harmadik helyen. Az utolsó délutáni számban is hazai siker született a Hadvina Gergely, Dombi Rudolf, Boros Gergely, Holpert Ervin összeállítású kajaknégyes révén. A nyolcadik érmet a Sarudi Pál, Kiss Tamás, Varga Dávid, Széles Gábor alkotta kenunégyes nyerte második helyével.

Az ezen a távon olimpiai bajnok, kisebb sérüléssel bajlódó kenus Vajda Attila nem tudott beleszólni az érmek sorsába, csak hetedik lett, ő vasárnap, 500 m-en javíthat.

Az 54 magyar résztvevő mellett további 42 ország versenyzői szerepelnek a vasárnapig tartó Vk-versenyen.

Eredmények:
1000 m:
férfi K-1:
1. Aleh Jurenyja (fehérorosz) 3:27.356 p
2. Adam Van Koeverden (kanadai) 3:28.148
3. Ken Wallace (ausztrál) 3:28.724
…6. Kucsera Gábor 3:31.664
…13. (a B döntőben 4.) Hufnágel Tibor

férfi K-2:
1. Kammerer Zoltán, Vereckei Ákos 3:10.736
2. Szalai Tamás, Kökény Roland 3:12.374
3. Rok Kuk, Lovro Leban (szlovén) 3:12.404

férfi K-4:
1. Magyarország I. (Hadvina Gergely, Dombi Rudolf, Boros Gergely, Holpert Ervin) 2:52.708
2. Franciaország 2:52.756
3. Csehország 2:53.308
…8. Magyarország II. (Noé Milán, Dudás Miklós, Szabó Balázs,
Tóth Dávid) 3:00.310

férfi C-1:
1. Vagyim Menkov (üzbég) 3:55.224
2. Mathieu Goubel (francia) 3:55.542
3. Mark Oldershaw (kanadai) 3:56.022
4. Sarudi Pál 3:56.652
…7. Vajda Attila 4:02.184

férfi C-2:
1. Sáfrán Mátyás, Sáfrán Mihály 3:35.503
2. Wojciech Tyszynski, Roman Rynkiewicz 3:35.773
3. Marcin Grzybowski, Lukasz Woszczynski 3:36.451
4. Mike Róbert, Tóth Márton 3:36.865

férfi C-4:
1. Fehéroroszország I. 3:22.337
2. Magyarország I. (Sarudi Pál, Kiss Tamás, Varga Dávid, Széles Gábor) 3:24.017
3. Üzbegisztán 3:24.923
…5. Magyarország II. (Vass András, Fürdök Gábor, Makai Tibor,
Korisánszky Péter) 3:27.341

női K-1:
1. Beata Mikolajczy (lengyel) 4:01.381
2. Bridgitte Hartley (dél-afrikai) 4:02.521
3. Csou Jü (Zhou Yu, kínai) 4:03.349
…7. Bara Alexandra 4:06.631
…10. (a B döntőben 1.) Groholy Orsolya

női K-2:
1. Benedek Dalma, Medveczky Erika 3:41.104
2. Sofia Paldanius, Josefin Nordlow (svéd) 3:44.140
3. Dira Zsófia, Hegyi Zomilla 3:44.728

500 m:
női K-4:
1. Magyarország I. (Kozák Danuta, Kovács Katalin, Janics Natasa, Benedek Dalma) 1:32.552 p
2. Kína I. 1:33.614
3. Portugália 1:34.352

vissza a címlapra

Legfrissebb videó mutasd mind

A Piramis gameshow díszlete

Újabb furcsaság a TV2-n A Piramisban

Nézd meg a legfrissebb cikkeinket a címlapon!
24-logo

Engedélyezi, hogy a 24.hu értesítéseket
küldjön Önnek a kiemelt hírekről?
Az értesítések bármikor kikapcsolhatók
a böngésző beállításaiban.