Öt magyar arany a kajak-kenu világkupán

Öt arany-, két ezüst- és egy bronzérmet szereztek a magyar versenyzők a szegedi MOL kajak-kenu Világkupa szombat délutáni programja során, amikor is az 1000 m-es és a női K-4 500 m-es finálékat bonyolították le.

A hazai győzelmek sorát a fél kilométeren világbajnoki címvédő női kajaknégyes nyitotta: Kozák Danuta, Kovács Katalin, Janics Natasa és Benedek Dalma remek hajrával, magabiztosan nyerte versenyét.

A leghosszabb távon a hosszú idő után újra összeült, rutinos Kammerer Zoltán, Vereckei Ákos, valamint a Benedek, Medveczky Erika kajakos, illetve a fiatal, de tavaly óta már Európa-bajnok Sáfrán Mátyás, Sáfrán Mihály kenus duó sikerének tapsolhatott a Maty-éri pálya közönsége. Kammererék mögött a másik magyar egység, Szalai Tamás és Kökény Roland kettőse lett a második, Benedekék mögött pedig Dira Zsófia és Hegyi Zomilla zárt a harmadik helyen. Az utolsó délutáni számban is hazai siker született a Hadvina Gergely, Dombi Rudolf, Boros Gergely, Holpert Ervin összeállítású kajaknégyes révén. A nyolcadik érmet a Sarudi Pál, Kiss Tamás, Varga Dávid, Széles Gábor alkotta kenunégyes nyerte második helyével.

Az ezen a távon olimpiai bajnok, kisebb sérüléssel bajlódó kenus Vajda Attila nem tudott beleszólni az érmek sorsába, csak hetedik lett, ő vasárnap, 500 m-en javíthat.

Az 54 magyar résztvevő mellett további 42 ország versenyzői szerepelnek a vasárnapig tartó Vk-versenyen.