Élet-Stílus

Kővágó nyerte a diszkoszt Sanghajban

admin
admin

2010. 05. 23. 18:54

Kővágó Zoltán nyerte a férfi diszkoszvetést az atlétika legrangosabb sorozata, a Gyémánt Liga vasárnapi második állomásán, Sanghajban.

Az athéni játékokon ezüstérmes versenyző az utolsó sorozatban dobott szenzációs, 69,69 méteres dobásával győzött, pontosan egy méterrel túlszárnyalva a világbajnok német Robert Hartingot (68,69 m). A harmadik helyen a vb-második Piotr Malachowski (68,66 m), negyedikként pedig az olimpiai bajnok Gerd Kanter (68,61 m) végzett.

A magyar nehézatléta már múlt pénteken, a Bp. Honvéd fővárosi viadalán remekelt, akkor 68,94 méterrel a világ idei harmadik legjobb eredményét érte el. A mostani kínai viadalon egészen az utolsó kísérletig kellett várnia a “nagy dobásra”, ám amint elmondta, ez egyáltalán nem volt váratlan a mostani produkciója alapján sem.

“A sorozatomban addig csupán két érvényes dobásom volt, s 65,09 méterrel álltam az ötödik helyen, ám mindhárom érvénytelen kísérletemnél 67-68 méterre szállt a szer, csak apróságok miatt nem voltak megadhatóak. Az utolsónál aztán már minden rendben volt” – nyilatkozta a távirati irodának a 31 éves sportoló.

Kővágó Zoltán a győzelemért 10.000 dollárt kap, egyben a szakági pontverseny éléről várhatja a további versenyeket. Mint elmondta, valószínűleg érdemes elgondolkodni azon, hogy a tervezettnél komolyabban készüljön a sorozat állomásaira.

Gyémánt Liga, eredmények

Férfiak:

Diszkosz:
1. Kővágó Zoltán 69,69 m
2. Robert Harting (német) 68,69
3. Piotr Malachowski (lengyel) 68,66

200 m (0,8 m/mp):
1. Usain Bolt (jamaicai) 19.76 mp
2. Angelo Taylor (amerikai) 20.34
3. Ryan Bailey (amerikai) 20.43

400 m:
1. Jeremy Wariner (amerikai) 45.41 mp
2. David Neville (amerikai) 45.70
3. Michael Bingham (brit) 45.84

1500 m:
1. Augustine Kiprono Choge (kenyai) 3:32.20 – a világ idei legjobbja
2. Asbel Kiprop (kenyai) 3:32.22
3. Mekonnen Gebremedhin (etióp) 3:33.35

110 m gát:
1. David Oliver (amerikai) 12.99 mp – a világ idei legjobbja
2. Si Tung-peng (Shi Dongpeng, kínai) 13.39
3. Liu Hsziang (Liu Xiang, kínai) 13.40

Magasugrás:
1. Sylwester Bednarek (lengyel) 2,24 m
2. Jesse Williams (amerikai) 2,24
3. Linus Thörnblad (svéd) 2,24

Távolugrás:
1. Fabrice Lapierre (ausztrál) 8,30 m
2. Dwight Phillips (amerikai) 8,18
3. Szu Hsziung-feng (Su Xiongfeng, kínai) 8,06

Gerely:
1. Andreas Thorkildsen (norvég) 86,11 m
2. Petr Frydrych (cseh) 85,60
3. Vitezslav Vesely (cseh) 82,95

Nők:

100 m:
1. Carmelita Jeter (amerikai) 11.09 mp
2. Shelly-Ann Fraser (jamaicai) 11.29
3. Chandra Sturrup (bahamai) 11.38

800 m:
1. Janet Jepkosgei (kenyai) 2:01.06 p
2. Jennifer Meadows (brit) 2:01.34
3. Kenia Sinclair (jamaicai) 2:01.87

5.000 m:
1. Sentayehu Ejigu (etióp) 14:30.96 p – a világ idei legjobbja
2. Linet Masai (kenyai) 14:31.40
3. Meselech Melkamu (etióp) 14:31.91

400 m gát:
1. Lashinda Demus (amerikai) 53.34 mp – a világ idei legjobbja
2. Natalja Antyuh (orosz) 54.83
3. Anna Jesien (lengyel) 55.12

3000 m akadály:
1. Gladys Kipkemoi (kenyai) 9:16.82 p – a világ idei legjobbja
2. Milcah Chemos Cheiywa (kenyai) 9:20.63
3. Lydia Jebet Rotich (kenyai) 9:21.38

Hármasugrás:
1. Olga Ripakova (kazah) 14,89 m – a világ idei legjobbja
2. Yargelis Savigne (kubai) 14,61
3. Anna Pjatyih (orosz) 13,94

Súlylökés:
1. Nagyezsda Osztapcsuk (fehérorosz) 20,70 m – a világ idei legjobbja
2. Valerie Vili (új-zélandi) 19,72
3. Kung Li-csiao (kínai) 19,60

vissza a címlapra

Legfrissebb videó mutasd mind

Fideszes vagyok, mert onnan kapok pénzt

Fotó: Fülöp Dániel Mátyás/24.hu
Nézd meg a legfrissebb cikkeinket a címlapon!
24-logo

Engedélyezi, hogy a 24.hu értesítéseket
küldjön Önnek a kiemelt hírekről?
Az értesítések bármikor kikapcsolhatók
a böngésző beállításaiban.