“Struktúrákról beszéltünk az interjúban, és arról, hogy olykor jó lehet, ha valamit korlátok nélkül, szigorúan tudnak kezelni, és dönteni róla. Azután megkérdezték, ismerek-e diktátorokat” – magyarázkodott a 78 éves milliárdos.
Mint kifejtette, nem pozitív példaként hozta föl Hitlert, “hanem csak arra mutattam rá, hogy rettenetes bűntettei előtt sikeresen fellépett a munkanélküliség és a gazdasági válság ellen”. Hozzátette, esze ágában sem volt “megsérteni egy közösség érzéseit”. Kijelentette, “sok zsidó van legszűkebb baráti körömben”. “Mindenki, aki ismer, tudja, hogy soha nem támadnék kisebbségekre” – tette hozzá.
Ecclestone többek között azt mondta a The Times című brit lap szombati számában: “eltekintve a ténytől, hogy Hitlert meggyőzték, hogy olyan dolgokat tegyen, amelyekről nem tudom, valóban meg akarta-e csinálni vagy sem, sok embert irányíthatott, s el tudott intézni dolgokat”.
A Zsidó Világkongresszus e kijelentések miatt lemondásra szólította föl a brit üzletembert, és mindenünnen rengeteg bírálatot kapott.
A Formula-1 kereskedelmi jogait birtokló Ecclestone-t nem először kerül a kritikák kereszttüzébe. Egyszer például azt találta mondani, hogy a nőknek fehér ruhában kellene járniuk, “hiszen minden más háztartási gép is fehér”.